CHP’DEN ANSİAD ZİYARETİ


Antalya Sanayici İşadamları Derneği (ANSİAD), Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Gürsel TEKİN, Antalya Milletvekili Gürkut ACAR, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin BÖCEK, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman EVCİLMEN, CHP İl Başkanı Devrim KÖK, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Sultan YEĞEN ve birçok partiliyi misafir etti. CHP heyetini, ANSİAD Başkanı Ali EROĞLU, Başkan Yardımcısı Abdullah ERDOĞAN, Genel Sekreter F. Hediye KAYACAN, Mali Yönetmen M. Sadi KAN ve Toplantı Yönetmeni Yardımcısı Bilgehan YELLİCE karşıladı.

ANSİAD Başkanı Ali EROĞLU, derneğin 1990 yılında iş dünyasını temsil etmek üzere kurulduğunu, 23’üncü yılının kutlandığını, Antalya ekonomisine yön verirken de bir denge unsuru olduğunu dillendirdi. EROĞLU, bütün siyasi partilere eşit uzaklıkta bir sivil toplum örgütü olarak Antalya ve ülke menfaatine uygun her proje ve işbirliğine açık olduklarını belirtti. EROĞLU, “En doğruyu bulmak, farklı bakış açısındaki insanları bir araya getirip, uzlaşmalarını sağlamak üzere çalışmalar yapıyoruz” dedi. EROĞLU, toplumun hassasiyet ve beklentilerine kulak verdiklerini de söyledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel TEKİN, Türkiye’de işadamlarının, medya kuruluşlarının özgür olamadığını, iktidarın baskısı altında inlediklerini belitti. TEKİN, “Günümüz medyasının bağımsız olamamasının tek nedeni ise, patronlarının işadamı olmasından kaynaklanıyor. Dernek ve meslek odalarının da susturulması, demokrasi açısından son derece tehlikelidir. Avrupa ülkelerinde, bir işadamı iktidarı eleştirdi diye baskı görmez. Ümit ediyorum bu anlayışlar, kurumlar arasındaki işbirliğiyle değişecektir” dedi.