Ercan ÖZBEK


YÖNETİM KURULU BAŞKANI

1981 Yılında Antalya'da doğan Ercan ÖZBEK, ilkokulu Antalya Koleji, orta ve lise eğitimini Metin Nuran Çakallıklı Anadolu Lisesi'nde tamamladıktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden 2005 yılında mezun olmuştur. Mezuniyetinin ardından özel sektörde yurtiçi ve yurtdışı projelerinde çalışmıştır.  

2007 yılında Antalya'ya dönerek kendi şirketini kurmuş ve inşaat müteahhitliği alanında projeler yapmıştır. Öğrenciliğinde başlayan seyahat tutkusu, farklı ülkelerde gözlemlediği kent kimliği, yaşam, turizm ve konaklama modelleri kendisinde turizm konaklama alanında da projeler yapma isteği oluşturmuştur. Halen inşaat müteahhitliği alanında faaliyetlerine devam etmekle birlikte, şehir ve kültürleri keşfetmeye olanak sağlayacak otellerle, şehir otelciliği sektöründe de hizmet vermektedir.

Üniversite yıllarında başlayan sivil toplum kuruluşlarına olan ilgisi, ilk olarak AGEEE- İstanbul (Avrupa Gençlik Forumu Derneği) yönetiminde gerek yurtiçi gerek yurtdışı temsil görevlerinde bulunarak başlamış, İstanbul Teknik Üniversitesi bünyesindeki öğrenci kulüplerinde de üniversite yaşamı boyunca aktif olarak devam etmiştir.

Mezuniyetinin ardından, farklı sivil toplum kuruluşlarında yer almaya devam etmiştir. 2009-2011 yıllarında Genç Liderler ve Girişimciler JCI Antalya Şubesi'nde, Genel Sekreter ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlenmiş, aynı dönemde Antalya İTÜ Mezunlar Derneği 2009-2011 Dönem Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmış olup, halen İstanbul Teknik Üniversitesi Mezunlar Konseyi üyesidir.

2014 yılında üyesi olmakla gurur duyduğu, Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği’nde 2016 yılından beri yönetim kurulunda yer almakla birlikte, 2018 – 2023 tarihlerinde ANSİAD'da Başkan Yardımcılığı yapmıştır. 13 Ocak 2024 tarihinden itibaren de ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.
Burak GÖNEN


BAŞKAN YARDIMCISI

10/Mart/1970 tarihinde Antalya’da doğdu. İlk, ortaokul ve Lise eğitimimi (Antalya Kolejinde) Antalya’da aldıktan sonra üniversite eğitimini Hollanda’da gördü. Hollanda, Leiden  Webster Üniversitesinde İşletme, çift branş finans ve pazarlama, lisans eğitimini tamamladı.

1994 yılında Türkiye’ye dönerek , İstanbul’da Garanti Bankası Kurumsal Bankacılık bölümünde 4 sene uzman olarak çalıştı. Askerlik görevini gerçekleştirdikten sonra ise Antalya’ya geri döndü. 1998-2007 yılı tarihleri arasında SETO Sebze Tohumları Gübre Üretim İnş. Tur. Ve San. Tic. A.Ş firmasında  Ticari Pazarlama Müdürlüğünden, Genel müdürlük ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevini gerçekleştirdi.

2007 yılında AG Tohum Sanayi Ticaret Anonim Şirketini kurdu. Şuanda Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Ayrıca Seto Sebze Tohumları Gübre Üretim İnş. Tur. Ve San. Tic. A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini de sürdürmektedir.

Sektör derneklerde de görevlerini devam ettirmekte olan Burak Gönen şuanda Türkiye Tohum Endüstrisi Derneğinde Yönetim Kurulu başkanlığını yapmakta, ayrıca Antalya Ticaret Borsası Yüksek İstişare Kurulu Başkanlığı görevini de sürdürmektedir.

Evlidir. Eşi, Pınar CANAYDIN GÖNEN Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu ve sahne tasarımcısıdır. Bir kız ve bir oğlan olmak üzere iki çocuğu vardır. Su GÖNEN 2000 Nisan ve Ahmet Ege GÖNEN ise 2001 Eylül doğumludur.

Burak GÖNEN 2002 yılından itibaren Ansiad üyesi ve 34. Dönem yönetim kurulu üyeliği yapmıştır ve yaklaşık 20 yıldır Galatasaray Kongre üyesidir. 13 Ocak 2024 tarihinden itibaren de ANSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.
Tayfur ARDIÇ


BAŞKAN YARDIMCISI

25 Ekim 1967 Kayseri - Bünyan doğumludur. İlk-Orta ve Lise öğrenimini Kayseride tamamlamıştır. 1990 yılında Ege Üniversitesi, Ziraat Fakültesi, Bahçe Bitkileri Bölümünden mezun olmuştur. Hemen akabinde askerlik görevini kısa dönem olarak tamamladıktan sonra İzmir merkezli bir tarım şirketinde kalite kontrol ve ihracat sorumlusu olarak bir yıl çalışmıştır. 30 Kasım 1992 tarihinde  Lotus Tarım Tohumculuk ve Gübre Sanayi A.Ş. dört ortaklı olarak kurulmuş, 2007 den sonra şirket hisselerini satın alarak amacı doğrultusunda yoluna devam etmiştir. Lotus Tarım A.Ş. her türlü Kimyevi, Organik ve Organomineral gübreleri üreterek tüm Türkiye pazarında faaliyet göstermekle birlikte farklı coğrafyalara ihracat yapmaktadır. Aynı zamanda hibrit sebze tohumları ticareti ve ıslah çalışmalarına devam etmektedir. Lotus Tarım  A.Ş. ikinci kuşakla birlikte bir aile şirketi olarak faaliyetini sürdürmektedir. Egemert ve Çağlar Efe adında iki oğlu vardır.
İsmail VOLKAN


GENEL SEKRETER

1977 yılında Hatay’da doğmuştur. 1997 yılında Selçuk Üniversitesi Mimarlık fakültesinden mezun olmuştur. 2002 yılında Antalya İnşaat, 2006 yılında Promix yapı kimyasalları kurucu ortaklığını yapmış olup 2011 yılından itibaren İsmail Volkan Mimarlık şirketi ile yapı kimyasalları ve İnşaat taahhüt işlerinde faaliyet göstermektedir. Antalya mimarlar odasında 3 dönem yönetim kurulu üyeliği, Antimder derneğinde yönetim kurulu başkanlığı görevlerinden sonra halen Atso 43. mimarlık grubundan meclis üyeliği görevlerini sürdürmektedir. Hobi olarak Aktif şekilde Tenis sporu ile ilgilenmek , amatör olarak küçük felsefe okulu öğrenciliği ve zihin açıcı gezilere ilgi duymaktadır. Mimar Esra Volkan ile Evli ve 4 çocuk babasıdır.
M. Mesut ÖZDERİN


GENEL SEKRETER YARDIMCISI

1969 yılında Nevşehir – Avanos’ta doğmuştur. 1986 yılında Antalya Lisesi’nden, 1991 yılında ise Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. Mozderin Danışmanlık Anonim Şirketi’nde yerli ve yabancı şirketlerin danışmanlık ve  insan kaynakları mevzuatından kaynaklanan hizmet taleplerini karşılamaktadır. Hobi olarak süs bitkileri, tropikal bitkiler yetiştirmekle ilgilenmektedir. 1.000’den fazla çeşidin olduğu büyük bir hobi bahçesi vardır. Çağdaş ressamların resimlerine meraklıdır. Kendisine "koleksiyoner" denmesini sevmediği için "heveskârım" demeyi tercih etmektedir. Ayrıca “gezgin kıvamında uzun seyahatler” yapmayı sevmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.
A. İlhan KARAKAYA


MALİ YÖNETMEN 

1965 Yılında Ankara Keçiören’de dünyaya gelen Sn.KARAKAYA ilk, orta ve lise öğrenimi Ankara’da tamamlamıştır.
 
Mesleği baba mesleği olup ilkokul yıllarında Ankara İskitler İstanbul Caddesi'nde bulunan Karakaya Mermer Atölyesi adı altındaki işyerlerinde iş hayatına başlamıştır. Uzun yıllar hem babasının, hem de ağabeylerinin yanında bu mesleği öğrenmiştir.
 

1987 Yılı ilk tertip olarak askerliğini yapmak üzere Erzincan, usta birliğine de Erzurum'a gitmiştir. Askerliği bittikten hemen sonra, askerdeyken Antalya’ya yerleşmiş olan ağabeyleriyle birlikte çalışmak üzere Antalya’ya gelmiştir.

 
1992 yılında KGM GRANİT MERMER adı altında kendi firmasını kurup, bu güne kadar yaklaşık 200'a yakın otel, tatil köyü, iş merkezi ve okul gibi yatırımlarda firmaların çözüm ortağı olmuşlardır.

KGM GROUP bünyesinde, KGM İNŞAAT, KGM GRANİT MERMER, KGM KZ, KGM RU  firmaları olup, yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere yaklaşık 25 sabit eleman, taahhüt zamanında 600 - 700 geçici eleman çalıştırmaktadırlar.

KARAKAYA 4. Dönem Ansiad Yönetim Kurulu üyesidir. Bekar olup, bir kız ve bir erkek olmak üzere 2 çocuk sahibidir.

 
Musa TAŞKIN


MALİ YÖNETMEN YARDIMCISI

1981 yılında Antalya’nın Demre ilçesinde doğan Musa Taşkın, ilkokulu doğduğu ilçede bitirdikten sonra, ortaokul ve lise eğitimini Manavgat Anadolu Lisesi’nde tamamladı. 2004 yılında İTÜ Tekstil Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Çocukluğu ve gençliği boyunca  yaz dönemlerinde kardeşleriyle birlikte Demre de turistlere hediyelik eşya satarak ticareti öğrenen Musa Taşkın 2005 yılında ‘Demre Group’ u kurarak, Antalya da inanç turizminin temellerini attı. Bu arada 2010 yılında Akdeniz Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansını tamamladı. Aynı yıllarda Demre Group olarak ‘’Digitalia’’ markasıyla teknoloji marketi işine adım attı. 2013 yılında da ‘’MYROS’’ markasıyla turistik hediyelik eşya sektöründe üretim ve toptan satış işine başladı. Bugün, söz konusu alanda dünya markası olan ‘’MYROS’’, 73 ülkeye ihracat yapan, yurtiçinde zincir mağazalar, müze ve ören yeri mağazaları başta olmak üzere on binden fazla noktaya ürünlerini dağıtan bir organizasyondur.

Antalya Sanayi ve Ticaret Odası’nda sektörünü temsilen Meclis üyesi olan  Musa Taşkın, Evli ve 2 çocuk babası olup İngilizce ve Rusça bilmektedir.
Gülden ALP


TOPLANTI YÖNETMENİ

Gülden Alp, 1981 Antalya doğumlu. Antalya Anadolu Lisesi’nde bașlayan lise eğitimini, Türk Kültür Vakfı öğrenci değişim programı kapsamında Amerika'da tamamladı. Marmara Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. 2003-2004'te Pyrismian Kablo'nun İstanbul ve Milano ofislerinde pazarlama bölümünde çalıştı. 2005'te Antalya'ya dönerek, aile şirketi Alp Petrol ve Mehmet Alp Akaryakıt'ta ticaret hayatına atıldı. 2011'de Bucak Organize Sanayi'de Alpin Yalıtım Ambalaj Sanayi'nin kurucu ortağı oldu. Son  19 yıldır aile şirketlerinin operasyonel ve finansal sürecini yönetmektedir.
Mehmet CANTÜRK


TOPLANTI YÖNETMEN YARDIMCISI

1988 yılında Antalya’da doğmuştur. İlköğretim ve ortaöğretimini Antalya Koleji’nde tamamladıktan sonra lisans eğitiminde Sabancı Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur.

Aile şirketinde aktif iş yaşamına başlamadan önce iki yıl kadar İstanbul’da kurumsal firmalarda çalışmıştır. 2014 yılında ise 1986’dan beri yapı malzemeleri sektöründe faaliyet gösteren aile şirketi olan Aytaş Yapı Malzemeleri Anonim Şirketi’nde görev almaya başlamıştır.

 

2015 yılından itibaren çeşitli STK’lara üye olmuş ve görevlerde bulunmuştur. Yapmış olduğu görevler;

·        2016 – 2018 ANTGİAD Yönetim Kurulu Üyesi

·        2016 – 2018 ANTİMDER Yönetim Kurulu Üyesi

·        2018 – 2020 ANTİMDER Yönetim Kurulu Üyesi

·        2020 – 2022 ANTİMDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

·        2022 – 2024 ANTİMDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

 

Sporu her daim hayatının bir parçası olarak görmekte olup bisiklet, boks ve koşu spor dalları ile ilgilenmektedir.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.
YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELER


Egemen YILMAZ 

Gökhan GÖK

M. Emre ŞANDAN

Haluk ÇERÇİLER

Zeynep ESENGİL CEYLAN

Ömer ERKILINÇ 
YÜKSEK DANIŞMA KURULU


Abdullah ERDOĞAN - Yüksek Danışma Kurulu Başkanı
HAYSİYET DİVANI ASİL ÜYELER


L. Hilmi ÜNSAL                 

Mehmet HACIARİFOĞLU   

H. Ergin CİVAN                    

Ali EROĞLU 

Abdullah ERDOĞAN

Akın AKINCI
HAYSİYET DİVANI YEDEK ÜYELER


Hüsnü ÇÖLLÜ 

Çetin KESKİN

Murat ÖZEKİCİ 

Lütfü GÖBÜŞ 

Şevket ALTINDAL

Macit GÜNEL 
DENETLEME KURULU ASİL ÜYELER


Dr. K.Savaş TİTİZ                 

Nail KARATAŞ

Barış YAŞA             
DENETLEME KURULU YEDEK ÜYELER


İlhami SANCAY TOPAY

Ahmet ERDAL

Hüseyin AKÇOR 
Geçmiş Dönem Yönetim Kurulu