Akın AKINCI


YÖNETİM KURULU BAŞKANI

22 Mart 1960 Antalya doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimimi  Antalya'da tamamlamıştır. 1982 yılında İ.D.M.M.A Galatasaray Mühendislik Fakültesi (Yıldız Teknik Üniversitesi) İnşaat Bölümü'nden mezun olan AKINCI, askerlik sonrası yaklaşık iki yıl kadar çeşitli şantiyelerde çalıştıktan sonra 1986 senesinde kendi ofisini kurmuştur.

Bu süre içerisinde betonarme, çelik yapı projelendirme, yapı performans ve güçlendirme projeleri, şantiye uygulamaları ve müteahhitlik hizmetlerinde bulunan AKINCI, yurtiçi ve yurtdışında orta ve büyük ölçekli çeşitli turizm yapıları, prestij binaları, idari ofisler gibi yapıların betonarme ve çelik projelendirmelerini üstlenmiştir.

1992-1998 yılları arasında üç dönem, İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği'ni de yürüten AKINCI, bir dönem Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) 44. Grup (Mühendislik) Meslek Komitesi'nde çalıştıktan sonra 2010 yılında yine aynı meslek komitesinden seçilerek ATSO meclis üyeliği yapmıştır.

Halen AKIN AKINCI MÜHENDİSLİK BÜROSU olarak sekiz kişilik ekibiyle mühendislik hizmetlerini sürdüren AKINCI, evli ve iki kız babasıdır. 

 
Ercan ÖZBEK


BAŞKAN YARDIMCISI

1981 Yılında Antalya'da doğan Ercan ÖZBEK, ilkokulu Antalya Koleji, orta ve lise eğitimini Metin Nuran Çakallıklı Anadolu Lisesi'nde tamamladıktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden 2005 yılında mezun olmuştur. Mezuniyetinin ardından özel sektörde yurtiçi ve yurtdışı projelerinde çalışmıştır.

2007 Yılında Antalya'ya dönerek kendi şirketini kurmuştur. Halen inşaat müteahhitliği alanında faaliyetlerine devam etmektedir. Sivil toplum örgütlerinde çeşitli görevlerde bulunmuştur. Genç Liderler ve Girişimciler JCI Antalya şubesi'nde 2009-2010-2011 yıllarında Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Sekreter olarak, Antalya İTÜ Mezunlar Derneği'nde 2009-2011 Dönem Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmış olup halen İstanbul Teknik üniversitesi Mezunlar Konseyi üyesidir.
Dr. H. Rana DEMİRER


BAŞKAN YARDIMCISI

Gıda Mühendisliği mesleğini beş yıl et sektöründe yaptıktan sonra, Akdeniz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Gıda Ekonomisi ve İşletmeciliği Yüksek lisans programında tamamlayan Demirer, ‘Genetik Modifiye Gıdaların Risk ve Avantajları’ üzerine yazdığı Yüksek Lisans tezinden sonra, aynı fakültede İktisat Bölümü'nde doktorasını gerçekleştirmiştir. Yöresel ürünlerin kırsal kalkınmada önemli bir araç olarak kullanımını sağlayan ‘Coğrafi İşaretler Tescil Sistemi’ üzerine doktora tezini tamamlayan Demirer, yaklaşık on yıl süren akademik hayattan sonra, 2010 yılında aile şirketi bünyesine katılmıştır. Türkiye'nin önemli markalarından biri olan Yataş Grubun 26 yıldır Antalya temsilciliğini üstlenen şirketleri, il ve ilçelerde yedi mağaza ile faaliyet göstermektedir. H. Rana Demirer, şirket işlerinin yanı sıra Antalya Ticaret Borsası (ATB)'na Yöresel Ürünler ve Coğrafi İşaretler konusunda danışmanlık vermektedir.
Necdet ALKANDEMİR


GENEL SEKRETER

1970 yılında doğmuştur.

Lisans Eğitimini 1993 yılında Erciyes Üniversitesi, Turizm İşletme Fakültesi’nde yapan Necdet Alkandemir, 1995-1997 yıllarında Anadolu Üniversitesi, Turizm Fakültesi’nde Uzmanlık yapmıştır. 1997-1999 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri, Colaroda Denver’da Turizm Araştırmaları yapmış ve Mariott Hotel SE çalışmıştır.

1999 yılında Türkiye’ye dönüp 2000 yılına kadar Gloria Golf Resort’te Yiyecek İçecek Müdürlüğü yapmıştır. 2000 yılında bu görevinden ayrılıp Graphx Reklam Ajansı’na kurucu ortak olmuştur. 2014-2017 yılları arasında Akdeniz Reklamcılar Derneği Başkanlığı yapmıştır. Halen Graphx Reklam Ajansı’da ajans başkanlığı görevini sürdürmektedir.

İyi derecede İngilizce bilen Necdet Alkandemir evli ve iki çocuk babasıdır.
İsmail VOLKAN


GENEL SEKRETER YARDIMCISI

 1977 yılında Hatay'da doğan İsmail VOLKAN, Selçuk Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nden mazun olmuş, 2011 yılında İsmail Volkan Mim. Müh. Ltd. Şti'ni kurarak taahhüt, yalıtım sistemleri dağıtıcılığı yapmaktadır. Aynı zamanda Weber, Bekaert ve Lafarge Dalsan firmalarının Bölge bayiliğini de yapan VOLKAN, evli ve 3 çocuk babasıdır. 
İlhan KARAKAYA


MALİ YÖNETMEN

1965 Yılında Ankara Keçiören'de halen bugün de mevcut olan evlerinde dünyaya gelen Sn.KARAKAYA ilk, orta ve lise öğrenimi Ankara'da tamamlamıştır. Mesleği baba mesleği olup ilkokul yıllarında Ankara İskitler İstanbul Caddesi'nde bulunan Karakaya Mermer Atölyesi adı altındaki işyerlerinde iş hayatına başlamıştır. Uzun yıllar hem babasının, hem de ağabeylerinin yanında bu mesleği öğrenmiştir.

1987 Yılı ilk tertip olarak askerliğini yapmak üzere Erzincan, usta birliği için de Erzurum'a gitmiştir. Askerliği bittikten hemen sonra, askerdeyken Antalya'ya yerleşmiş olan ağabeyleriyle birlikte çalışmak üzere Antalya'ya gelmiştir.

1989 Yılından beri firmaları bünyesinde çalışmakta olup 2014 yılında Akdeniz Bölgesi'nde faaliyete başlamalarının 25. yılını kutlamışlardır. Bugüne kadar yaklaşık 140'a yakın otel, tatil köyü, iş merkezi ve okul gibi yatırımlarda firmaların çözüm ortağı olmuşlardır.

KGM GROUP bünyesinde, KGM İNŞAAT, KGM GRANİT MERMER, KGM KZ, KGM RU VE AKSTONE MERMER SATIŞ DEPOSU firmaları olup, yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere yaklaşık 60 sabit eleman, taahhüt zamanında 600 - 700 geçici eleman çalıştırmaktadırlar. 24 Yıldır eşi Sn. Ayşe KARAKAYA ile evli olup, Aslı ve Mehmet adında iki çocukları bulunmaktadır.
Barış YAŞA


MALİ YÖNETMEN YARDIMCISI

1971 yılı doğumlu olup; ilk, orta ve lise öğrenimini Anadolu’nun çeşitli yerlerinde tamamladıktan sonra 1993 yılında ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. İstanbul ve Antalya’da çeşitli yerli ve yabancı firmalarda satış ve pazarlama üzerine çalıştıktan sonra 2001 yılında Antalya’da Global Gıda Ltd. Şti.’nin Kurucu Ortağı olarak ticaret hayatına atılmıştır. Evli ve iki çocuk babası olup; Antalya, İzmir, Kayseri, Diyarbakır, Bursa ve 1 adet Bakü/Azerbaycan olmak üzere toplam 17 adet Shakespeare Coffee and Bistro ve 6 adet Pikan Fırın Restorant işletmesini yürütmektedir.
Sarper DERMUT


TOPLANTI YÖNETMENİ

1997 yılıdan 2006 yılına kadar Konya, Gölcük (deprem bölgesi) ve Manavgat'ta konut ve otel şantiyelerinde İnşaat Mühendisi - Şantiye Şefliği görevlerinde bulunan Sarper Dermut, 2006 yılında kurduğu ASD Mühendislik Firması ile taahhüt işleri, 2009 yılında da eşi Sn. Ayşegül Dermut'un Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni olmasından dolayı Lara Akant Kids'i ve 2011 yılında Konyaaltı Akant Kids'i kurarak okul öncesi eğitimi (kreş sektöründe), 2013 yılında da kurdukları Özel Antalya Akant Okulları A.Ş. olarak eğitim sektöründe de faaliyetlerini sürdürmektedir.
Burak GÖNEN


TOPLANTI YÖNETMEN YARDIMCISI

10 Mart 1970, Antalya doğumludur. Liseye kadar tüm eğitimini Antalya’da gördükten sonra, üniversite eğitimi için yurtdışında bulunmuştur. Hollanda’da İşletme ve Finans Lisans Eğitimi gördükten sonra Türkiye’ye geri dönmüştür. Hemen dönüşünde 4 sene uzman olarak finans ve bankacılık sektöründe çalışmıştır. Akabinde askerlik görevini yaptıktan sonra Antalya’ya, aile mesleği olan tarım sektörüne geri dönmüştür. Sebze tohumculuğu konusunda her türlü kademede çalışmış olup, şu an AG Tohum San. Tic. A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.
YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELER


Dr. Halil İbrahim KAYA

Haluk ÇERÇİLER

Zeynep ESENGİL

Süleyman ÖZTÜRK

H. Selçuk BARDAK

Ömer ERKILINÇ
YÜKSEK DANIŞMA KURULU


Ali EROĞLU - Yüksek Danışma Kurulu Başkanı
Abdullah ERDOĞAN
Akın Akay AKINCI
Barış YAŞA
Burak GÖNEN
Egemen YILMAZ
Ercan EVREN
Ercan ÖZBEK
Ergin CİVAN
Dr. Halil İbrahim KAYA
L.Hilmi ÜNSAL
Himmet ÖCAL
Hüseyin ACARLIOĞLU
Hüseyin AKÇOR
Işık YARGIN
İlhan KARAKAYA
İlker ALTAY
İsmail VOLKAN
Lütfi GÖBÜŞ
Mehmet HACIARİFOĞLU
Necdet ALKANDEMİR
Nail KARATAŞ
Ramazan ATILGAN
Dr. H. Rana DEMİRER
Sadık BADAK
Sami ATILGAN
Sarper DERMUT
Dr. K. Savaş TİTİZ
Serdar TOPÇU
HAYSİYET DİVANI ASİL ÜYELER


L. Hilmi ÜNSAL                 

Mehmet HACIARİFOĞLU   

H. Ergin CİVAN                    

Ali EROĞLU 

Abdullah ERDOĞAN
HAYSİYET DİVANI YEDEK ÜYELER


Ahmet KASAPOĞLU

Halil YILMAZ

Lütfi GÖBÜŞ

Çetin KESKİN

Ali YILMAZ
DENETLEME KURULU ASİL ÜYELER


Dr. K.Savaş TİTİZ                 

Serdar TOPÇU                   

Nail KARATAŞ                 
DENETLEME KURULU YEDEK ÜYELER


İlhami Sancar TOPAY

Ahmet ÖZTÜRK

Ahmet ERDAL
Geçmiş Dönem Yönetim Kurulu