ANSİAD YÖNETİMİ'NDEN AGC'YE ZİYARET


Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) Yönetim Kurulu, Ali Eroğlu Başkanlığında Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mevlüt Yeni'yi ziyaret etti. Başkan Eroğlu, paydaş olarak kabul ettikleri sivil toplum örgütleri ile istişare ederek çözüm üretmeyi istediklerini söyledi.

Beraberinde Yönetim Kurulu Üyeleri Sadi Kan, Serdar Armağan ve Bilgehan Yellice ile basın ilişkilerinden sorumlu üyeler Vahdet Narin ve Necdet Alkandemir ile birlikte Yeni'yi Gazeteciler Cemiyeti Basın Merkezinde ziyaret ettiler.

Ali Eroğlu, Antalya Gazeteciler Cemiyeti ile bir paydaş olarak çok iyi ilişkiler içinde olduklarını hatırlatarak, “Amacımız; özellikle kentin sorunlarının çözümü adına paydaşlarımız diğer sivil toplum örgütleri ile ilişkileri daha ileriye götürmektir. 18 Yıldır aralıksız Antalya'da çalışan ve yazdıkları ile bu kentin ekonomisine katkı veren gazetecileri ANSİAD olarak ödüllendiriyoruz. Bu konuda verimliliği nasıl artırabiliriz, paylaşmak istedik” dedi.

Yarışmaya bu sene daha fazla katılımın beklendiğini Eroğlu, ödül yönetmeliğinde ve ödül dallarının belirlenmesi konusunda Yeni'nin görüşlerini istedi.

AGC Başkanı Mevlüt Yeni, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Herkes basını çeşitli biçimlerde ödüllendirmek istiyor. Ancak 18 yıldır ara vermeden Antalya'da görev yapan gazetecilere destek veren ANSİAD'ın ödülü farklı ve bizim için anlamlı” dedi. Ödül yönetmeliğine ilçelerdeki gazetecilerin de eklenmesi fikrine destek verdiğini dile getiren Yeni, şöyle devam etti:

“AGC olarak her yıl geleneksel olarak yılın başarılı gazetecilerini ödüllendiriyoruz. AGC ödülü çalışan gazeteciler için çok anlamlı. Zaten başka yarışmalardan ödül kazananlar bize başvuru yapamıyor. ANSİAD'ın yarışmasına katılımın daha da artıyor olmasın ve ayrıca İletişim Fakültesi'nde eğitim gören öğrencilerin de sürece dahil ediliyor olması bizim açımızdan da memnuniyet vericidir.”

Mevlüt Yeni, konuşmasının son bölümünde ANSİAD ve benzeri sivil toplum örgütlerinin kent meselelerinin çözümüne katkı vermesi gerektiğini, güncel konularda görüş ve çözüm üretmesi gerektiğini de belirterek, bu konularda işbirliğine hazır olduklarını da ifade etti.

Yeni, daha sonra günün anısına ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu'na AGC'nin logosunu taşıyan bir flama armağan etti.