ANSİAD BAŞKANI ALİ EROĞLU'NDAN AKSAV'A DESTEK ÇAĞRISI


ANSİAD BAŞKANI EROĞLU'NDAN AKSAV'A DESTEK ÇAĞRISI 

Antalya Kültür ve Sanat Vakfı (AKSAV) ın yeni yöneticileri, Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) ı ziyaret ederek, kültür ve sanat alanında işbirliği önerdi. ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu, AKSAV'a destek çağrısı yaparak, kent dinamiklerinin, kent yararına sinerji yaratmak üzere işbirliği yapmaları gerektiğini söyledi.

Temmuz ayında göreve seçilen Tufan Dağıstanlı Başkanlığında AKSAV Yönetim Kurulu üyeleri Yılmaz Erel ile Şebnem Bahar, ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu'nu ziyaret etti. Ziyarette Başkan Yardımcısı Abdullah Erdoğan, Yönetim Kurulu üyeleri Sadi Kan ve Aykut Ege ile kurucu üyeler Ercan Evren ve Himmet Öcal hazır bulundu.

AKSAV'ın Tufan Dağıstanlı başkanlığındaki yeni yönetimine başarılar dileyen Ali Eroğlu, AKSAV'ın Antalya'nın markalaşması konusunda uzun yıllardır önemli çalışmalar yapan ve Türk Sineması'na aralıksız 50 yıldır sahip çıkan bir kurum olduğunu hatırlatarak şöyle konuştu:

“Antalya için önemli bir misyon üstlenen AKSAV ile her zaman işbirliğine ve yardıma hazırız. Bünyemizde sektörel komisyonlarımıza bir Kültür-Sanat Komisyonu kurarak bu konuda ilk adımı atabiliriz. AKSAV'la kuracağımız işbirliği önemli bir sinerji yaratacaktır. Aslında kent dinamikleri belli bir sinerji yaratmak üzere işbirliği yapmalı. Bizim isteğimiz fikir üretip, katkı koyabileceğimiz her türlü projede paydaş olabilmektir.”

AKSAV Başkanı Tufan Dağıstanlı da, Antalya'da belki de geç kalınmış bu birlikteliği sağlamak amacında olduklarını belirterek şunları söyledi:

“Son genel kurul toplantımız ilk kez belediye başkanın AKSAV yönetimine zorunlu başkan olmadığı ilk genel kurul toplantısı olma özelliğini taşımaktadır. AKSAV'ın kendi ayakları üzerinde durabileceği, kültür ve sanat faaliyetlerini yaparken, zaman içinde para kazanır bir duruma geleceği inancını taşıyarak göreve başladık. Büyükşehir Belediye Başkanımız ilk kez Onursal Başkan olarak görev yapacağı bu yapılanmada belediyeye olan bağımlılığımız ortadan kalkacaktır.”

AKSAV'ın köklü bir sanat kurumu olduğunu ve Altın Portakal'ın bu yıl 50. yılını kutlayacağını hatırlatan Dağıstanlı, ANSİAD gibi değerli meslek kuruluşlarının desteğine ihtiyacı olduklarını belirterek, “Ortak paydamız Antalya'dır. Kurumsal boyutta neler yapabiliriz, bu ziyaretlerimizde konuşmak ve tartışmak istiyoruz. Antalya parlak yüzlü bir madalyon. Maalesef arkasını çevirince dökülüyor. İnsanların daha mutlu olmasını sağlamak için elbirliği ile çalışmalıyız” dedi. 

ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu, daha sonra iş dünyasının sponsor olarak AKSAV'ın etkinliklerine sahip çıkması gerektiğini belirterek, bu konuda ANSİAD üyelerini bilgilendirmek ve katkılarını sağlamak amacıyla bir dizi çalışma yapacaklarını da sözlerine ekledi.