ANSİAD 11.GİRİŞİMCİLİK HAFTASI HAZIRLIKLARI BAŞLADI


Paydaş kuruluşlar ANSİAD'da bir araya geldi

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) tarafından her yıl düzenlenen ve 10-11-12 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek ANSİAD 11. Girişimcilik Haftası hazırlık çalışmaları başladı. Başkan Ali Eroğlu, bir ülkenin her alandaki gelişiminin girişimcilikle mümkün olabileceğini söyledi.

Ali Eroğlu başkanlığında gerçekleştirilen paydaşlar toplantısına; TOBB Kadın Girişimciler Kurulu, TOBB Genç Girişimciler Kurulu, Akdeniz Üniversitesi, Uluslararası Antalya Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi Girişimcilik ve Kariyer Topluluğu, JCI Antalya ve Akdeniz Üniversitesi Girişimcilik ve İş Geliştirme Merkezi (AKGİM) temsilcileri katıldı.

Toplantıyı bir konuşma ile açan ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu, Girişimcilik Haftası'nı 11 yıldır ara vermeden düzenlediklerini belirterek, ülkenin her alandaki gelişiminin girişimcilikle mümkün olabileceğini söyledi. Eroğlu, hedef kitlenin iş seçimi yapacak lise mezunları ile hayata hazırlanan üniversite öğrencileri olduğunu da dile getirdi ve şöyle konuştu:
“Girişimcilik ruhunun toplum içinde algılanmasını ve özellikle hedef kitlemiz olan gençlerin algı seviyelerini yükseltmeyi hedefliyoruz. Haftanın en önemli özelliği de tüm üyelerimizin bu etkinliğe katılarak, okullara gidip başarı öykülerini anlatmaları.”

ANSİAD Girişimcilik Haftasından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi F. Hediye Kayacan da yaptığı konuşmasında, işadamları ile hedef kitle olan öğrencileri bir araya getirmeyi amaçladıklarını belirterek, “Daha çok öğrenciye ulaşmak, paydaşlarımızla üyelerimizin katılımlarını artırmak ve hafta boyunca sadece Antalya'da değil, bölgede etkinlikler yapmayı hedefliyoruz” dedi.

Daha sonra toplantıya katılan paydaş temsilcileri, geçen yıl yapılan Girişimcilik Haftası’nın bir değerlendirmesini yaparak, 11.Girişimcilik Haftası ile ilgili önerilerini ve ilginç projelerini anlattılar.