GİRİŞİMCİ İŞ KADINLARINDAN ANSİAD'A ZİYARET


Akdeniz Girişimci İş Kadınları Derneği (AGİDER) Başkanı Taliha Salman ile Yönetim Kurulu Üyeleri, Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) Başkanı Ali Eroğlu ve Yönetim Kurulu'nu ziyaret etti. Başkan Salman, ANSİAD'ın da kurucu üye olduğu Batı Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (BAKSİFED) çatısı altına girmek istediklerini söyledi.  Ali Eroğlu da AGİDER ile her türlü işbirliğine hazır olduklarını bildirdi.

Taliha Salman başkanlığında; Mukaddes Aksoy, Dr. Figen Sayın, İnci Aslanoğlu, Serap Kocaoğlu, Aynur Nilgün, Sahra Kayhan ve Pelin Köksalan'dan oluşan Yönetim Kurulu üyelerini ANSİAD Merkezinde Başkan Ali Eroğlu ve yardımcısı Abdullah Erdoğan karşıladı.

Sıcak bir hava içinde geçen sohbet sırasında her iki sivil toplum örgütü başkanları yeni Anayasa değişikliği, PKK'nın silah bırakması gibi güncel konularda görüşlerini dile getirdiler.

AGİDER Başkanı Taliha Salman, yerel ve uluslararası düzeyde hazırladıkları projelerle, Akdeniz bölgesinde kadın girişimcilerin sesi olmak istediklerini belirterek, Antalya'da sivil inisiyatifin işbirliği içinde çalışmamasından yakındı. Bu anlamda ANSİAD'ın da kurucular arasında olduğu BAKSİFED çatısı altına girerek kadın girişimciler adına daha büyük projelere imza atmak istediklerini söyleyen Salman, “SİAD'ların desteğini arkamıza almak istiyoruz” diye konuştu.

Ziyaretten son derece mutlu olduklarını dile getiren ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu, tamamı bayanlardan oluşan bir sivil toplum örgütü olan AGİDER'in diğer kadın derneklerinden farklı olarak iş kadınlarını bir araya getirdiğini belirterek,  “SİAD'ların sayısını çok bulanlar var. Olabilir. Ancak aynı kişinin birkaç yere birden üye olmasını anlayamıyorum. Aslında SİAD'ların sayısından çok amaç birlikteliği önemli” dedi.

Eroğlu, AGİDER ile işbirliği konusunda neler yapılabileceğini de karşılıklı araştırma önerisinde de bulunarak “Ülkemiz ve kent yararına her türlü işbirliğine hazırız” dedi.