ANSİAD YENİ YÖNETİM KURULU ÜYELERİ PROTOKOL ZİYARETLERİNE BAŞLADI


ANSİAD'DAN İŞBİRLİĞİ TURU
Ali EROĞLU başkanlığındaki Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) Yönetim Kurulu Antalya Valisi Dr.Ahmet ALTIPARMAK, Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa AKAYDIN ile Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil KURTCEPHE'yi ziyaret ederek kentin sorunlarının çözümünde işbirliği önerdi. Antalya Valisi Dr. ALTIPARMAK,  Antalya'daki sivil toplum örgütlerinin daha verimli çalışma yapmaları gerektiğini söyledi. Başkan AKAYDIN da sivil toplum örgütlerinden kent yararına özgün projeler beklediklerini dile getirdi.

VALİ ALTIPARMAK
ANSİAD Başkanı Ali EROĞLU, Başkan Yardımcısı Abdullah ERDOĞAN, Genel Sekreter Hediye KAYACAN,  Mali Yönetmen M. Sadi KAN, Toplantı Yönetmeni M. Aykut EGE, yardımcısı Bilgehan YELLİCE, İdari Genel Sekreter Deniz İSTANBULLU'dan oluşan heyet önce Antalya Valisi Dr. Ahmet ALTIPARMAK'ı makamında ziyaret etti.
Başkan EROĞLU, Vali ALTIPARMAK'a işadamlarından oluşan bir sivil toplum örgütü olarak rol ve görev istediklerini, kent sorunlarının çözümüne destek vermek istediklerini söyledi.  EROĞLU, Antalya'nın 3 T'si Turizm, Tarım ve Ticaret ile ilgili bilgi vererek sıkıntıları dile getirdi. Antalya ve Türkiye için büyük önem taşıyan EXPO 2016 konusunda da aktif rol almaya hazır olduklarını söyledi.
Vali Dr. Ahmet ALTIPARMAK, sivil toplum örgütleri ile birlikte hareket etmek zorunda olduklarına dikkat çekerek , “Şüphesiz her işte sivil toplumun payı ve paydası vardır. İşadamlarımız zaten ellerini taşın altına sokmuş.  Onlar birer kanaat önderi olarak kent sorunlarının toplumsal ve sosyal boyutu ile ilgilenmeliler” dedi.
Vali ALTIPARMAK, Antalya'daki sivil toplum örgütlerinden daha başarılı bir performans beklediğini de dile getirerek, kentin sorunlarına duyarsız kalınmamasını istedi.  ALTIPARMAK, Antalya'daki binalarda görsel kirlilik yaratan klima ve günısıların gizlenmesi gerektiğini de belirterek, ANSİAD'ın bu ve benzer konularda çalışma yapmasını istedi.

BAŞKAN AKAYDIN
Heyet daha sonra da Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa AKAYDIN'ı ziyaret etti. ANSİAD'ın işbirliği önerisini tekrarlayan Ali EROĞLU, kent sorunlarının çözümüne katkı sağlamak istediklerini belirterek, ANSİAD'ın misyonu ve vizyonu çerçevesinde sosyal projeler üreteceklerini dile getirdi.
AKAYDIN, seçim kampanyasında ilan ettiği dört vizyon projesi olduğunu hatırlatarak, şöyle devam etti:
“Bu projeler Antalya için girişimcilik ruhu ve farkındalık yaratmayı amaçladı. Birincisi Alternatif enerji, yani, güneş enerjisinin değerlendirilmesi konusunda çok yol aldık. İkincisi Üniversite kenti konusunda İstanbul'daki iki özel üniversiteye yer vermeyi düşünüyoruz. Belediye olarak bu yerlerden biri, inşaatı yarım kalan hizmet binası olabilir. Üçüncüsü Sağlık Turizminin gelişmesi konusunda da olumlu çalışmalar var. Bakanlık da konuya el attı. Dördüncü projemiz olan 3. yaş grubu turizmi de turizmdeki çeşitlilik açısından büyük önem taşıyor. Bu konuda çalışmalarımız var.”
AKAYDIN,  ANSİAD'ın işbirliği önerisini de memnuniyetle karşıladığını da belirterek, “Sizden özgün projeler bekliyorum” diye konuştu.

REKTÖR KURTCEPHE
Heyet son olarak Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.İsrafil KURTCEPHE’yi ziyaret etti. Üretmeye istekli bir grup olduklarını, paydaşlık ve ortak aklın önemine inandıklarını dile getiren Ansiad Başkanı Ali EROĞLU, üyeleri ile yaptıkları arama konferansında ortaya çıkan, 2023’de Antalya’nın en az 8-10 üniversitesi olan ‘Üniversiteler Şehri’ olması ile ilgili isteklerinin gerçekleşemeyecek bir hedef olmadığını, bunun için çalışacaklarını söyledi. Dünyada bilgi yoğunluklu üretim ile müthiş şeyler yapılabileceğini belirten EROĞLU, geleneksel Ansiad Girişimcilik Haftasının en önemli paydaşı olan Akdeniz Üniversitesi ile bu dönemde de işbirliği yapma arzusunu belirtti.
Her türlü işbirliğine açık olduklarını belirten Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.İsrafil KURTCEPHE de, üniversite-sanayi işbirliğinde daha aktif olmak için bir birim kurduklarını, hazırlanan projenin en kısa zamanda paylaşılacağını söyledi. İşadamlarının fikir ve hayallerini ortaya koyduklarını, üniversitenin de bilgi ve bilim üreterek onlara destek olduklarını belirten KURTCEPHE, Alanya’da hayırseverler tarafından Mühendislik ve Eğitim Fakültelerinin yapıldığını, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın Tıp Fakültesi inşaatını yaptıracağını, bunlar tamamlanınca da Alanya’da devlet üniversitesi kurma hayallerinin olduğunu söyledi ve bu tarz projelerde işbirliğinin önemini vurguladı.