ANSİAD, GELECEK 3 YILIN YOL HARİTASINI ÜYELERİ İLE BELİRLEDİ


Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) 2013 yılının ilk olağan toplantısında “2023 perspektifinde Antalya” için üyeleri ile bir arama konferansı düzenlendi. ANSİAD Başkanı Ali EROĞLU, arama konferansında ayrıca üyelerin görüş ve önerilerinden en iyi şekilde yararlanarak, önümüzdeki üç yıllık dönemin yol haritasını da belirlemeyi amaçladıklarını söyledi.

Hillside Su Otel’de gerçekleştirilen ve 60'a yakın üyenin katıldığı toplantıyı bir konuşma ile açan Başkan Ali EROĞLU, bu yeni dönemde üyelerin görüş ve önerilerinden en iyi şekilde yararlanmak istediklerini dile getirdi. EROĞLU, arama konferansını da öncelikle önümüzdeki üç yılın yol haritasını belirlemek amacıyla düzenlediklerini belirterek, “İlki 2011 yılında gerçekleştirilen bu çalışma toplantısından önemli önerilerin çıkacağına inanıyorum. Önümüzdeki üç yıllık dönemde yol haritamızı birlikte belirlemek, etkinliklerimize aktif katılımınızı sağlamak, sizlerin bilgi ve tecrübelerinden faydalanmak istiyoruz. Bu dönemde uzlaşıyı ön plana çıkaracak ve sektör çalışmalarına da önem vereceğiz” diye konuştu.
Akdeniz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç Dr. Şükrü ERDEM'in moderatörlüğündeki arama konferansı yaklaşık iki saat sürdü. Doç Dr. ERDEM, arama konferansının tarifi ile başladığı konuşmasında; “Arama Konferansı ortak görüş yaratmayı, ortak sorunlara çözüm bulmayı, daha iyiye ulaşmak için neler yapılması gerektiğini belirlemeyi ve ortak hedefler seçmeyi sağlayan bir çalışma düzenidir” dedi.
2011 Yılında düzenlenen arama konferansında elde ettikleri sonuçları da değerlendiren ERDEM, üyelerden gelen öneriler ve beklentileri ana başlıkları ile anlattı.

Doç Dr. ERDEM; Arama konferansının ikinci bölümünde ANSİAD üyelerine şu soruları yöneltti:
“1- 2023 Perspektifinde Antalya'yı ve ANSİAD üyelerini etkileyecek yeni trendler nelerdir?
 2- ANSİAD Antalya ve üyeleri için neler yapmalıdır?''
Bu iki soruya üyelerden gelen cevaplar doğrultusunda grup çalışması ile ortak akıl ve proje arama çalışmasının başlatıldığı Arama Konferansı grup sunumları ile devam etti. ERDEM,  çalışma sonuçlarının bir rapora dönüştürüleceğini söyledi.
Toplantının kapanışında konuşan ANSİAD Başkanı Ali EROĞLU, bu tür çalışma toplantılarının tekrarını yapacaklarını dile getirerek, arama konferansının başarıya ulaşması için üyelere verdikleri destek için teşekkür etti. Çalışma toplantısı sonuçlarının da daha sonra üyeler ve kamuoyu ile paylaşılacağını dile getirdi.