2012 ANSİAD YILIN BAŞARILI İŞADAMI ÖDÜLÜ SN.G.HAKAN KÜLAHÇI’YA VERİLECEK


ANSİAD (Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği) tarafından geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 18.si verilen  "YILIN BAŞARILI İŞADAMI ÖDÜLÜ"nü ANSİAD Üyesi Sn.G.Hakan KÜLAHÇI aldı.

ANSİAD Yüksek Danışma Kurulu tarafından yapılan değerlendirme sonucunda ödül verilmesi uygun görülen Sn.G.Hakan KÜLAHÇI,
1962 Yılında doğmuş, 1979 yılında İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi (yeni adıyla Mimar Sinan Üniversitesi), İç Mimarlık Bölümünü kazanıp 1984 yılında yüksek içmimar olarak mezun olmuştur.
Askerlik görevini 1985 yılında, Kıbrıs 39. tümende, emir subayı olarak tamamlayan Külahçı, daha sonra 2,5 yıl özel bir şirkette çalışarak mesleki deneyim kazanmıştır.
1988 Yılında mimar olan eşi Pınar KÜLAHÇI ile evlenmiş, bu evlilikten Peri ve Mert Kaan isminde 2 çocuğu olmuştur.
Aynı sene Antalya’nın ilk iç mimarlık firması olan Art-mim Ltd. Şti.ni kurarak özel çalışma hayatına atılmıştır. Serbest çalışmaya başladığı ilk yıllarda piyasadaki işçilik kalitesinin düşük olması nedeniyle bir mobilya atölyesi kurmuş, 1990 yılında, endüstri mühendisi olan, kardeşi Gökhan KÜLAHÇI ile ortak olarak mobilya üretim ağını genişletmiştir. Böylelikle bünyesinde güçlü bir ofis ve üretim ekibi barındıran Türkiye’nin önemli, iç mimari tasarım ve uygulama firmalarından biri olmuştur. 
Mimari ve iç mimari alanda hizmet veren Art-Mim firması, özellikle, turizm kompleksleri üzerinde uzmanlaşmış, yurt içi ve yurt dışında birçok projeye imza atmış ve atmaktadır.
Bu iş yoğunluğu arasında KÜLAHÇI, aynı zamanda 10 yıl kadar Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık Ve Çevre Tasarımı bölümünde ders vermiştir. Halen İç Mimarlar Odası Antalya Şube Başkanlığını ve Antalya Spor Yönetim Kurulu Üyeliğini başarı ile devam ettirmektedir.
Art-Mim firması 100’ün üzerinde otel projesine imza atmıştır.( Showroom, Konut, Ofis, Fabrika, Banka, Restarurant-Bar projeleri)

TAMAMLANAN PROJELERDEN BAZILARI:
The Dome Kempinski Hotel, Kempinski Hotel Badamdar Bakü, Mardan Palace, Maxx Royal Hotel, Ramada Plaza Antalya, Amara Dolce Vita Hotel, Spice Hotel, Hotel Melas Lara, Royal Dragon Hotel, Royal Wings Hotel, Konya Dedeman Hotel, Royal Holiday Palace, Blue Waters Club, Sheraton Çeşme Hotel, Long Beach Hotel, Vikingen Quality Resort-Spa, Amara Beach Resort Hotel, Mabiche Hotel, Porto Bello Hotel, Dionysos Hotel, La Chateau Prestige Hotel, Tuvana Hotel, Lara Beach Hotel, Kamelya World Selin Hotel, Otium Eco Club, Grand Sezer Hotel, Belek Kaya Hotel, Horus Paradise Hotel, Odesa Hotel Ukrayna, Sea Garden Hotel Ukrayna, Brüksel Residence, Kazakistan Cumhurbaşkanlığı Yaz Köşkü. Cezayir El-Aurarassi Hotel dış mekan mobilya uygulaması.

DEVAM EDEN PROJELER:
CVK Hotel,Radison Blue Şişli, Radison Blue Pera ,Hotel,Shangri-La Hotel, Akkanat Holding Binası ve ofisi, Phaselis Hill Delux Resort ,Hatay Butik Hotel, Lazzoni Hotel, Aynı zamanda Anteksan Yacht Şirketi denetiminde üretimi devam etmekte olan 32m yat tasarımı ve üretimi yapılmaktadır.

ANSİAD Yılın Başarılı İşadamı ödülünde adaylar;
  • Yaptığı yatırımlar ve işletmenin ülke ve bölge ekonomisine katkıları
  • İş kapasitesinin büyüklüğü, sağladığı istihdam ve ödediği vergi
  • Müteşebbis kişilik, çevre ile uyum, sosyal sorumluluk bilincinde estetik, sanatsal, tarihi, kültürel değerlere önem vermesi,
  • Kültürel kapasitesi, verimlilik ve eğitime katkısı,
  • Sivil Toplum Kuruluşlarındaki gayret ve performansı
  • İnovasyon ve kalite bilincinin yerleşmesi ve gelişmesine sağladığı katkı
konularında değerlendiriliyor.

Sayın G.Hakan KÜLAHÇI’ya ödülü, 12 Ocak 2013 tarihinde Ramada Plaza Antalya Hotel’de yapılacak olan ANSİAD 23.KURULUŞ YILDÖNÜMÜ balosunda verilecektir. Kendisini ANSİAD camiası olarak kutluyor, çalışmalarındaki başarılarının devamını diliyoruz.