ANSİAD 2012 YILIN KÜLTÜR ÖDÜLÜ BU YIL


ANSİAD tarafından 2001 yılından bu yana geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl onikincisi verilecek olan “Yılın Kültür ve Sanat Ödülleri” sahiplerini buldu.

“Ansiad 2012 Yılın Kültür Ödülü”nün; Antalya için önemli bir kültür-sanat faaliyeti olan “ANTEV Sanat Otobüsü” projesine gönüllü danışmanlık yapması nedeniyle Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü Öğretim Üyesi Doç.Dr.Gökmen ÖZMENTEŞ’e,

Fotoğraf sanatındaki başarılı çalışmaları ve Kepez Bölgesi’ndeki kültür-sanat faaliyetlerinin yapılabilmesi için kısa dönemde yaptığı yatırımlar, bölgedeki tarihi sarnıçların onarım ve bakımını yapması nedeniyle Kepez Belediye Başkanı Av.Hakan TÜTÜNCÜ’ye,

Bölgemizin yakın tarihi ve kültürel değerleriyle ilgili yaptığı başarılı araştırmalar ve bu konularda yayınlanan kitapları nedeniyle Araştırmacı Yazar Giray ERCENK’e verilmesi kararlaştırılmıştır.

Ödüller, Ansiad’ın 23. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ nedeniyle 12 Ocak 2013 tarihinde Ramada Plaza Antalya Hotel’de yapılacak olan baloda takdim edilecektir.