10.GİRİŞİMCİLİK HAFTASI'NA START VERİLDİ


10.GİRİŞİMCİLİK HAFTASI'NA START VERİLDİ

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) 2012 Yılı Girişimcilik Haftası Hazırlık Komitesi Ali EROĞLU başkanlığında ilk toplantısını yaparak çalışmalara start verdi. ANSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Hazırlık Komitesi Başkanı Ali EROĞLU, Girişimcilik Haftası'nın ANSİAD'ın misyonu içinde en önemli projelerden biri olduğunu belirterek, 2003 yılından bu yana sürdürdükleri projenin bir sivil inisiyatif başarı olduğunu vurguladı.

ANSİAD toplantı salonunda gerçekleştirilen Hazırlık Komitesi toplantısına ANSİAD üyeleri ve yöneticileri yanında Akdeniz Üniversitesi ile Mehmet Akif Üniversitesi temsilci ve öğrencileri de katıldı.

Toplantıyı bir konuşma ile açan Komite Başkanı ve ANSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali EROĞLU, Girişimcilik Haftası Projesinin ANSİAD için önemini anlattı. EROĞLU, iş dünyasını temsil eden bir sivil toplum örgütü olarak kent ve ülke yararına projeler üretmek zorunda olduklarını hatırlatarak, ''İşte Girişimcilik Haftası fikri de bu nedenle doğdu. Her yıl daha iyiye giderek 10. yılımıza geldik. Bu haftanın geçmiş senelerden çok daha iyi olması için çaba harcıyoruz. Bu projedeki en önemli partnerimiz Akdeniz Üniversitesi bizim gençlere girişimcilik ruhunu anlatabileceğimiz en önemli merkez. Zaman içinde Batı Akdeniz'e de açılacağız'' dedi.

Toplantıda Aralık ayında yapılacak olan 10. Girişimcilik Haftası kapsamında düzenlenecek panellerde konu başlıkları ve temalar belirlendi.  Buna göre panellerde
-    Başarı Öyküleri (3 oturum)
-    Kitle Turizminin Sınırları ya da Turizmde Girişimcilik ya da Sağlık Turizmi
-    Tasarım ve Sanatta Yaratıcılık (içeriğinde patent hakları konusu da işlenerek)
-    Dijital Pazarlama
-    Sosyal Medya
-    Otomotiv Sektörü ya da Otomotiv Yan Sanayi
-    Kentsel Dönüşüm
-    Enerji
Konularının ele alınması kararlaştırıldı.

Hazırlık Komitesi toplantılarının her hafta (özellikle 4 hafta boyunca) Perşembe günü 16.00 – 17.30 saatleri arasında yapılmasına ve KOSGEB’in paydaşlar grubuna dahil edilmesine karar verildi.