ANSİAD YÖNETİMİ EMNİYET MÜDÜRÜ SAĞLAM'I ZİYARET ETTİ


Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) Yönetim Kurulu Üyeleri H.Ergin CİVAN Başkanlığında Antalya Emniyet Müdürü Mustafa SAĞLAM'ı makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi.  Emniyet Müdürü Mustafa SAĞLAM, ülkemizin içinde bulunduğu terör belasından kısa sürede kurtulacağına inandığını belirterek, herkes gibi, iş dünyasının da sağduyulu davranması gerektiğini söyledi. 

H. Ergin CİVAN Başkanlığındaki ziyarete Başkan Yardımcısı Ali EROĞLU, Genel Sekreter Nuri BÜYÜKSELÇUK ve Toplantı Yönetmeni, Serdar ARMAĞAN katıldı. Başkan CİVAN son emniyet müdürleri kararnamesi ile Diyarbakır'dan Antalya Emniyet Müdürlüğü görevine atanan Mustafa SAĞLAM'a yeni görevinde başarılar dileyerek ANSİAD'ın çalışmaları hakkında bilgi verdi. ANSİAD'ın 22 yıl önce kurulduğunu ve Türkiye'deki ilk Siad'lardan biri olduğunu söyleyen CİVAN, "Özellikle Kalkınma Ajanslarının kurulmasından sonra iş dünyasındaki sivil toplum örgütleri daha da önem kazandı. Bu nedenle Batı Akdeniz bölgesinde Antalya, Burdur ve Isparta illerindeki SİAD'ları bir araya getirerek BAKSİFED çatısı altında birleştik. Federasyon olarak da Türkiye'nin ilk konfederasyonu TÜRKONFED'e üye olduk. Amacımız iş dünyasında bir sinerji yaratmak" dedi.

ANSİAD olarak girişimcilik konusunda da gençliğe yönelik yaptıkları çalışmaları anlatan CİVAN, Türkiye gündeminin uzun süredir ilk sırayı işgal eden terör konusunda iş dünyasının endişelerini de dile getirdi.

Ülke kalkınmasında iş dünyasının önemini anlatan Emniyet Müdürü Mustafa SAĞLAM; iş dünyasının deneyimlerini gelecek nesillere aktarması ve onlara rol-model olması gerektiğini söyledi. SAĞLAM, en önemli zenginliğin insan zenginliği olduğuna da dikkat çekerek, insan unsuru olmadan diğer zenginliklerin değerlendirilemeyeceğini söyledi. Türkiye'deki bu insan potansiyelinin artık yurt dışına taşması gerektiğini vurguladı.

Emniyet Müdürü Mustafa SAĞLAM, önceki görev yeri Diyarbakır'da terör konusunda yaptıkları çalışmaları da anlatarak, terörün çok yakın bir zamanda kökünün kazınacağına inandığını belirtti.