CHP İL YÖNETİMİ VE MİLLETVEKİLİ ACAR'DAN ANSİAD'A ZİYARETCumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Devrim Kök başkanlığında bir heyet Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) Yönetim kurulunu ziyaret etti. ANSİAD Başkanı H.Ergin Civan, Cumhuriyet geleneğinden gelen CHP'nin Türkiye için önemli bir siyasi parti olduğunu vurgulayarak, ülkenin ilk gündem maddesini oluşturan Güneydoğu'da yaşananlar, bitmek bilmeyen şehit haberlerinin iş dünyasını derinden üzdüğünü söyledi.

Ziyarete İl Başkanı Devrim Kök, CHP Antalya Milletvekili Gürkut Acar, Muratpaşa İlçe Başkanı Ercan Erkan ile il yönetim kurulu üyeleri katıldı. Kabulde ANSİAD Başkanı H. Ergin Civan,  Başkan Yardımcıları Ali Eroğlu ve Arif Selçuk, Genel Sekreter Nuri Büyükselçuk ve Mali Yönetmen Hediye Kıvrak Kayacan hazır bulundu.

Ziyarette konuşan İl Başkanı Devrim Kök, yeni yönetim olarak sivil toplum örgütlerine ziyarette bulunarak, kent ve ülke sorunlarının çözümüne katkı sağlamayı amaçladıklarını belirterek ANSİAD'ın bu anlamda kendileri için önem taşıdığını vurguladı. Antalya'da yapımı planlanan stadyumla ilgili görüşünü açıklayan Kök, ''Antalyaspor sevgisi üzerinden birilerine rant verilmesini anlamıyoruz, anlayamıyoruz''dedi.

CHP Milletvekili Gürkut Acar da, AKP iktidarını eleştirerek, bazı gerçeklerin kamuoyundan gizlendiğini söyledi ve TBMM'ndeki bazı çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Acar'ın terörün bu kadar tırmanmasında tek suçlunun iktidar partisinin uygulamaları olduğunu da belirterek, TBMM gündemine getirilen yeni Yerel Yönetimler Yasası hakkında bilgi verdi.  Acar, bu Yasa Tasarısı ile Türkiye'de eyalet sisteminin kurulmak istendiğine de dikkat çekerek ülke bütünlüğünün korunması konusunda çaba harcadıklarını dile getirdi.

ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı H. Ergin Civan da, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek,  uzun zamandır ülke gündeminin ilk maddesini oluşturan Güneydoğu'da yaşananlar ve şehit haberlerinin iş dünyasını da derinden üzdüğüne ve tedirginlik yarattığına dikkat çekerek, ülke bütünlüğünün korunması için herkesin yekvücut olarak üzerine düşen görevi yapması gerektiğini vurguladı. Gaziantep'deki olayların düşündürücü olduğuna dikkat çeken Civan, Türk halkının sağduyusu ile bu sıkıntılı günleri aşacağına inandığını dile getirerek, her platformda bu sorunun çözümü için desteğe hazır olduklarını dile getirdi.  Civan sözlerini; '' Biz bir sivil toplum örgütüyüz. Aramızda her siyasi görüşten kişiler var. Ancak ortak paydamız Türkiye Cumhuriyeti'nin milleti ile bölünmez bütünlüğü ve ülke menfaatidir" diyerek tamamladı.