ANSİAD BİRİNCİ DÖNEM SON OLAĞAN TOPLANTISI YAPILDIANSİAD'ın 12. Olağan Toplantısı Rixos Downtown Oteli'nde yapıldı. Toplantı, 2011 yılında kurumlar ve gelir vergi rekortmenleri sıralamasında ilk 100'e giren Antalya'daki işadamlarına ödüllerinin verilmesiyle başladı.

İşadamları ödüllerini, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Osman Budak, Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, ANSİAD Başkanı Hakkı Ergin Civan ve Prof. Dr. Fatma DOĞRUEL'in elinden aldı.

Toplantı Başkanlığını, ANSİAD Geçmiş Dönem Başkanı Mehmet HACIARİFOĞLU'nun yaptığı gecede Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatma DOĞRUEL, "Türkiye'de ve Dünyada Bölgesel Kalkınma Üzerine Gözlemler ile Sanayi ve Mekan" konulu konferans verdi.

DOĞRUEL, imalat sektörünün sanayi alanında önemli bir faktör olduğunu söyledi.

Türkiye'de ve Antalya'da imalat sanayisinde az bir artış yaşandığını ifade eden Doğruel, bunda hizmet sektörünün etkin rol üstlendiğini dile getirdi. Doğruel, Türkiye'de hizmet sektöründe artış yaşayan iller arasında İstanbul'un ilk, Ankara'nın ikinci ve Antalya'nın da üçüncü sırada yer aldığını kaydetti.

ANSİAD üyeleri ve misafirlerin sorularını yanıtlayan DOĞRUEL'e, ANSİAD Başkanı H. Ergin CİVAN'ın günün anısına verdiği plaket takdimiyle toplantı sona erdi.