ANSİAD 3.OLAĞAN TOPLANTISI 14 ŞUBAT 2012 TARİHİNDE YAPILDI


ANSİAD'ın 3. Olağan Toplantısı ANSİAD üyelerinin eşleri ve misafirlerin katılımı ile gerçekleştirildi. Toplantının Sevgililer Günü'ne denk gelmesi nedeniyle özel çekiliş yapıldı. Çekiliş hediyesi olan fular ve kravat, işadamı Necdet Alkandemir ve eşi Defne Alkandemir'in oldu. Şanslı çifte hediyelerini ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı H.Ergin Civan verdi.

Toplantının ilk konuğu olan Emin Altıner, uzun bir aradan sonra doğum yeri olan Kaleiçi'ne döndüğünde gördüğü farklılıkları anlattı. Çocukluğundaki Kaleiçi'ne olan özlemi için hazırladığı sunumu da toplantıda paylaştı.

Toplantının oturum başkanlığını yapan ANSİAD Geçen Dönem Başkanı Mehmet Hacıarifoğlu, Kaleiçi’nin önemini belirten ifadelere yer verdi.

ANSİAD'ın diğer konuğu olan, Kaleiçi ile ilgili çalışmaları ile tanınan ODTÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Doç Dr. Emre Madran, turizm ve kültürel mirasın mal ve rant olarak görüldüğünü ileri sürdü. Kaleiçi’nin eski yerleşim düzeninin ne kadar iyi olduğunu anlattı.

ANSİAD üyelerinin sorularını yanıtlayan Doç.Dr.Emre MADRAN'a günün anısına verilen plaket takdimiyle toplantı sona erdi.