ANSİAD GİRİŞİMCİLİK HAFTASI BAŞLIYOR


Antalya’da 3 gün süren GİRİŞİMCİLİK HAFTASI etkinlikleri 9 yıldan bu yana Aralık ayının 2. haftasında Antalya genelinde yapılmaktadır.


Hafta etkinliklerinin amacı; işadamlarının kendilerini, işlevlerini, çalışmalarını, ülke için düşündüklerini topluma daha yakından tanıtmak, iş dünyasının cazip yönlerini, sorunlarını anlatmak, girişimcilik bilincinin artırılmasını sağlamak, özellikle gençleri inovatif girişimciliğe özendirmek ve teşvik etmektir. GİRİŞİMCİLİK HAFTASI, Türkiye’deki durağan ekonomiden yenilikçi ve girişimci bir ekonomiye geçişin sivil toplum kuruluşları ve piyasa düzeni ile tamamlanacağına inançla programlanmaktadır.


2003 Yılından bu yana yapılan panel, seminer, TV programları ve okul konferanslarına yaklaşık olarak 72.000 kişi katılmıştır.


3 Gün boyunca Akdeniz Üniversitesi kampüsündeki etkinliklerimizin yanı sıra, il ve ilçelerimizdeki 45 Lise, 3 Yüksekokul ve 2 Fakülte olmak üzere toplam 50 eğitim kurumunda öğrenim gören gençlerimize de ulaşılarak girişimciliğin önemi anlatılacak, girişimci olmaları tavsiye edilecek ve girişimci olarak kendi içimizden örnekler sunulacaktır. Haftanın hedef kitlesi yarınımızın umudu gençlerimizdir.


Girişimcilik Haftası etkinliklerinden verim alınabilmesi amacıyla Antalya’nın kurumları ile ortak bir çalışma platformunda buluşmak benimsenmiştir. ANSİAD, lokomotifi ve sponsoru olduğu bu haftayı düzenlemede başta Akdeniz Üniversitesi olmak üzere Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI) Antalya Şubesi, Dünya Gazetesi, Akdeniz Üniversitesi Girişimcilik ve İş Geliştirme Merkezi (AKGİM) ve Akdeniz Üniversitesi Girişimcilik ve Kariyer Topluluğu gibi kuruluşlarla işbirliği yapmaktadır.


Her yıl olduğu gibi bu yıl da, 1 konferans, 5 panel, 15 panelist ile, Türkiye’nin önemli iş insanlarını öğrencilerle buluşturmaktan mutluluk duymaktayız.


Bu yıl ki Girişimcilik Haftası etkinliklerimiz 15 Aralık 2011 Perşembe günü IC HOTELS INTERNATIONAL COMPORT AIRPORT ANTALYA’da yapılacak olan ÖDÜL TÖRENİ ve KAPANIŞ KOKTEYLİ ile sona erecek olup, tüm etkinliklere özellikle gençlerimizin katılımını bekliyor, ekteki programı tüm kamuoyuyla gururla paylaşıyoruz.