ANSİAD ÜYELERİNE “KİŞİSEL VE KURUMSAL İMAJ YÖNETİMİ” EĞİTİMİ VERİLDİ


Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ANSİAD), 2023 yılı 8. Olağan Toplantısı 9 Mayıs Çarşamba günü Akra Otel’de gerçekleşti. Toplantı başkanlığını Unittar Tarım Sanayi ve Tic. A.Ş.’nin sahibi & ANSİAD Üyesi Ali BAL’ın yaptığı ve Bay Protokol İhsan Ataöv Eğitim, Danışmanlık ve Organizasyon Şirketi Sahibi & Protokol ve Kurumsal Nezaket Kuralları Uzmanı İhsan ATAÖV’ün konuk olduğu toplantıda ANSİAD Üyelerine “Kişisel ve Kurumsal İmaj Yönetimi” eğitimi verildi.

Açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanı Akın AKINCI, “ANSİAD olarak stratejik planımız arasında yer alan eğitimlerden bir tanesi olan bu eğitimi sizlerden gelen istek üzerine bugün gerçekleştiriyoruz. Bu eğitimi vermek için bugün bizimle bir arada olan İhsan ATÖV’e teşekkür ediyorum” dedi.

“Doğru kişi için oy vermek esas vatandaşlık görevidir”

AKINCI, konuşmasını şu şekilde sürdürdü, “14 Mayıs’ta hep birlikte ülkemizin Cumhuriyet tarihinin belki de en önemli seçimini yaşayacağız.  Hep birlikte diyorum çünkü Türkiye hafta sonu bir tercih yapacak. Bu süreci ülke olarak gerginlik, kırgınlık olmadan ve birbirimizi çok fazla yıpratmadan yaşayacağımızı umuyorum. Klasik bir laf var ‘Oy vermek vatandaşlık görevidir’ diye ben buna katılmıyorum ve sadece oy vermenin vatandaşlık görevi olması için yeterli olmadığını düşünüyorum. Bence yanlış kişiye geçit vermemek ve doğru kişi için oy vermek esas vatandaşlık görevidir diye düşünüyorum.Tabii ki hepimizin dünya görüşleri olacaktır. Herkesin doğruları kendilerine göre vardır; ancak evrensel kurallar da var. Mutlu bir ülke olmak adına haktan, hukuktan, siyasi ahlaktan, bilimden, sanattan, estetikten, çağdaşlıktan, saygıdan, hoşgörüden, güler yüzden, vicdandan, huzurdan, barıştan ve özgürlükten yana oy vermek bence bu şuru geliştirmek asıl vatandaşlık görevidir diye düşünüyorum. Değerli arkadaşlar, ülkemizde çok sayıda politikacı ve parti var ancak bizlerden, geleceğimizi oluşturacak gençlerimizden birer tane var ve birer tane ömrümüz var. Bu hayatı doğru insanların yönteminde insan gibi yaşamak için doğru oy vermek zorundayız. Mustafa Kemal Atatürk, Nutuk’ta bakın şu şekilde söylüyor: ‘Her millet icraatını kabul ettiği hükümetin mesuliyetini de ortaktır’. Bu seçimi inşallah ülkemiz adına en iyi şekilde atlatırız”.

ANSİAD’ın konuğu İhsan ATAÖV’ün Antalyalı olmasının kendisini gururlandırdığını belirten ANSİAD Üyesi Ali BAL, bu nedenle toplantının başkanlığını yapmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. İhsan ATAÖV ve ailesi hakkında Antalya’nın Gazipaşa ilçesindeki anılarından bahseden BAL, teşekkür ederek sözü toplantının konuğu İhsan ATAÖV’e bıraktı.

Protokol ve Kurumsal Nezaket Kuralları Uzmanı İhsan ATAÖV, “Bir Gazipaşalı olarak bir Antalyalı olarak kıymetli başkanlarımı, siz çok kıymetli ANSİAD Üyelerini ve misafirlerimizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum. ANSİAD ailesiyle bir araya gelmek beni inanılmaz mutlu etti. Böyle bir yapı ile geç tanıştığımı ve buluştuğumu düşünüyorum ama önemli olan bir araya gelebilmekti. Bu konuda vesile olan herkese teşekkür ederim. Burada ANSİAD üyeleri ile tanıştığımda çok kuvvetli bir vizyon ve kurumsallığı hissettim. Aynı zamanda ikinci jenerasyona, ileride temsili devralacak gençlerimize verilen önemi onları bu eğitime çağırarak göstermeleri benim adıma önemliydi. Başkanımıza ve yönetim kurulumuza vesile oldukları için ayrıca teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

“İmaj ve temsil bir bütündür”

İş dünyasını temsil eden iş insanlarına tavsiyelerde bulunan İhsan ATAÖV, imajın ve temsilin bir bütün olduğunu söyledi. ATAÖV, “Sadece etkili ve güzel konuşmanız, güzel giyinmeniz, resmi giyinmeniz yetmez. Sadece diplomatik anlamda beden diline sahip olmanız yani güçlü beden diline sahip olmanız da yetmez.  Bunların hepsi bir bütündür. Resmi giyinip resmi konuşmalıyız. Üslup ve hitabımız ile beden dilimizin kuvvetli olmasına dikkat etmeliyiz. Ayrıca; doğru tokalaşma, doğru karşılayıp uğurlama, kartvizitimizi doğru verme, yemeklerde doğru hareketler kullanma, doğru cümlelerle konuşma dikkat etmemiz diğer noktalar. En önemlisi bu bütünü tanımladıkça kendimizi temsil ederken yukarı çıkacağız” dedi.

Toplantı, soru ve cevapların ardından ANSİAD Başkanı Akın AKINCI, İhsan ATAÖV’e günün anısına Antalyalı Seramik Sanatçısı Tufan DAĞISTANLI’nın seramik ‘Kuşları’ndan biri olan hediyesini takdim etti.

 

Çiler ÖZCEYLAN

Basın Danışmanı

E-mail: basin@ansiad.org.tr

Tel: 0242 3120303

Fax: 0242 3215511