325 TENİSÇİ ANSİAD CUMHURİYET TURNUVASI’NDA YARIŞACAK


ANSİAD ve ATİK iş birliğiyle düzenlenen ANSİAD 4. Cumhuriyet Tenis Turnuvası’nda 325 tenisçi, farklı kategorilerde 415 katılımla yarışacak

Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ANSİAD) ve Antalya Tenis İhtisas ve Kulübü (ATİK)’nün iş birliğinde Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında 22 Ekim- 5 Kasım tarihlerinde bu yıl dördüncüsü düzenlenen ANSİAD Cumhuriyet Tenis Turnuvası 325 tenisçinin katılımıyla ATİK’te başladı. Tensçilerin 415 katılımla yarışacağı turnuvaya katılan sporculara başarılar dileyen ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Akın Akıncı, “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında 4 yıl önce attığımız tohum gelişerek büyüyor. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılına doğru ilerlerken spor etkinliğimize destek veren öncelikle ATİK Başkanımız ve ANSİAD üyemiz Necmi Alpagot’a, bu turnuvada emeği geçen ANSİAD yönetim kurulu üyelerimiz İlhan Karakaya ve İsmail Volkan’a, ANSİAD üyemiz, ATSO Meclis Başkanımız Ahmet Öztürk’e, ANSİAD üyelerimiz Tayfur Ardıç ile İlhami Sancar Topay’a teşekkür ediyorum” dedi. Turnuvaya katılan sporculara başarılar dileyen Başkan Akıncı, “Umuyorum ki uzun yıllar boyunca bu alanda başarılı etkinliklere imza atmaya devam edeceğiz. Turnuvamızın başarılı bir şekilde sonuçlanmasını temenni ediyorum. Turnuvamızı Cumhuriyetin 100. yılında Türkiye Tenis Federasyonu takvimine aldırarak ulusal boyuta taşıyacağız” diye konuştu.

ÖDÜLLÜ TURNUVA

İnsanları spora özendirme adına tenis sporu ile uğraşan kişileri kapsayan turnuva, 18 yaş ve üzeri sporcuların katılımına açık olacak. Sporcuların Master, Kadınlar, Erkekler ve Çiftler kategorilerinde yarışacağı ve toplamda 73 gram altının ödül olarak verileceği turnuvada, Master Kadın ve Erkek kategorileri birincilerine 15 gram, ikincilerine 7 gram altın ödül verilecek. Yarı finalistler 2 gram altın, çeyrek finalistler 1 gram, Master +30 birincisine 5 gram, ikinciye 2,5 gram, yarı finalistlere 1,5 gram ve diğer tüm grupların birincilerine 1 gram, ikincilerine 0,5 gram altın ödülü verilecek.

Detaylı bilgi için;

Ebru ÇENGELOĞLU YILDIRIM

Basın Danışmanı

E-posta: basin@ansiad.org.tr

Tel: 0242 3120303

Fax: 0242 3215511