ATSO SEÇİMLERİ KENTİMİZE HAYIRLI OLSUN


ANSİAD Başkanı Akın Akıncı, “Öncelikle seçim sürecinin hayırlı olmasını diliyorum ve seçimin Antalya’mıza yakışır bir şekilde gerçekleşmesini temenni ediyorum” dedi.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO)’nın 1 Ekim tarihinde gerçekleşecek olan seçim sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ANSİAD) Başkanı Akın Akıncı, “140 yıllık mazisiyle bölgemizin önemli bir sivil toplum dinamiği olan ATSO’nun seçim sürecinin hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu. Köklü kurumsal kültürü ve şeffaf, katılımcı, yenilikçi bir yönetim anlayışıyla hareket eden ATSO’ya teşekkürlerini ifade eden Başkan Akıncı, “Ortak akıl ve kurumsal iş birlikleriyle bugüne kadar birçok projede birlikteliğimizin olduğu bir kurum, bu noktada sürdürülebilirliğin sağlanması adına bizler için de bu seçim süreci çok değerli” dedi.

DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK

Tüm farklılıkların, gelişen ve ilerleyen bir Antalya yolunda birleşmesi gerektiğine işaret eden Başkan Akıncı, “Kamplaşmadan, ötekileştirmeden ve kentin çıkarlarını ön planda tutarak projelerin yarıştığı bir seçim sürecini görmek hepimizi mutlu edecektir” diye konuştu. Ticaret ve sanayi odalarının üye menfaatlerini ve mesleki faaliyetleri ilerletmek, kolaylaştırmak için hareket etmesi gerekliliğini hatırlatan Başkan Akıncı, “Üye ilişkilerinde güveni tesis etmenin ötesinde kentin, ülkenin, ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine katkı koyma sorumluluğu her zaman devam etmelidir” dedi.  Girişimciliği artırmaya yönelik her türlü faaliyetin içerisinde yer alacaklarını ve destek olacaklarını kaydeden Başkan Akıncı, “Genç girişimciliği noktasında ANSİAD’ın 20 yıldır kent dinamikleriyle birlikte yürüttüğü çalışmalar referans olmaya devam edecektir. Bu noktada ATSO ile gerçekleştirdiğimiz Dijital İstasyon çalışması gibi birçok alanda gençlerimize dijital girişimcilik konusunda eğitimler veriyoruz ve vermeye de devam edeceğiz” diye konuştu.

ŞÜPHEMİZ YOK

Adaylara ve meslek komitelerine seslenen Başkan Akıncı sözlerini şöyle sürdürdü; “Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da ATSO’nun yerelde ve ulusaldaki etkinliğini sürdürecek, kentimize ve ülkemize değer katacak çalışmalar yapacaklarına ve bunları yaparken de sadece meslek etiklerini ve kamu yararını gözeteceklerine şüphemiz yoktur. Fırsat eşitliği yaratmak adına da kadınların iş dünyasında temsiline yönelik yönetim kurullarında ve meclis temsilinde adım atmalarını talep etmekteyiz.” ATSO’nun yerelde olduğu kadar ulusal ölçekte de önemli bir yer tuttuğunu hatırlatan Başkan Akıncı, “1 Ekim 2022 tarihinde, cumhuriyetimizin 100. yılına girerken gerçekleştirilecek olan seçimde başkanlığa aday olan ve meslek komitelerinde temsil için yarışan tüm arkadaşlarımıza başarılar diler, bu seçim yarışının Antalya’mıza yakışır bir şekilde nezaketle gerçekleşmesini temenni ederiz” dedi.

 

Detaylı bilgi için;

Ebru ÇENGELOĞLU YILDIRIM

Basın Danışmanı

E-posta: basin@ansiad.org.tr

Tel: 0242 3120303

Fax: 0242 3215511