ZAFERİN 100. YILI KUTLU OLSUN


ANSİAD Başkanı Akın Akıncı, “Hürriyet ve bağımsızlığımızın 100. yılında 30 Ağustos Zafer Bayramı'mız kutlu olsun.”

Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ANSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Akın Akıncı, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yılına ilişkin bir kutlama mesajı yayınladı. İstiklal mücadelesinin en önemli mihenk taşı olan 30 Ağustos Zaferini kutladığını kaydeden Başkan Akın Akıncı, “Zaferin 100. yılında Başkumandan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına şükranlarımı sunuyorum. 26 Ağustos 1922’de başlayan ve 30 Ağustos’ta büyük bir zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz, en zor şartlarda Türk milletinin yeniden dirilişinin, geleceğine sahip çıkışının bir destanıdır” dedi. Türk tarihinin dönüm noktası olan 30 Ağustos zaferinin 100. yılını kutlamanın gururunu ve heyecanını yaşadıklarını dile getiren Akıncı, “İstiklal harbini taçlandıran 30 Ağustos zaferiyle sonuçlanan bu destan geleceğimize taşıyacağımız en önemli mirasımızdır” diye konuştu.

YOL HARİTAMIZ CUMHURİYET
Başkumandan Mustafa Kemal Atatürk’ün tam bağımsız ve ulusal egemenlik anlayışına işaret eden Başkan Akıncı sözlerini şöyle sürdürdü; “Bizlere miras bıraktığı her cümlesinde tekrar ettiği gibi bu zafer, bağımsızlığı canlarından daha kıymetli bilenlerin ve hiçbir zaman boyunduruk altında yaşamaya tahammül edemeyenlerin zaferidir. Dün olduğu gibi bugün de Atatürk ve silah arkadaşlarına layık olma sorumluluğu içinde aynı kararlılık ve inanca sahibiz.” Mustafa Kemal Atatürk’ün tam bağımsızlık ancak ekonomik bağımsızlık ile mümkündür sözlerini hatırlatan Başkan Akıncı, “Özgür, uygar bir refah toplumu olma konusunda taraf olan Türk sanayicileri ve iş dünyası olarak bizlerin de en öncelikli görev ve sorumluluğu bu olmalı. Ülkemizin bağımsız ve özgür olarak kalması karşısındaki yol haritamız Cumhuriyetimizin temel ilkeleridir” dedi. Antalya iş dünyası olarak hukukun üstünlüğünü esas alan bir anlayışı güçlendirecek adımların takipçisi ve savunucusu olacaklarının altını çizen Başkan Akıncı, “Ülkemizin içinde bulunduğu her koşulda ileriye taşıma sorumluluğu içerisinde çaba göstermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

RUHLARI ŞAD OLSUN
30 Ağustos Zaferi’nin tarih boyunca, karşılaşılan tüm engelleri birlik ve beraberlik içerisinde aşan büyük bir milletin zaferi olduğunu kaydeden Başkan Akıncı, “Başkumandan Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde bu zaferi bizlere armağan eden istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını, şehit ve gazilerimizi şükranla anıyorum. Ruhunuz şad olsun. Ulusumuzun milli mücadele sürecindeki en büyük adımı olan hürriyet ve bağımsızlığımızın 100. yılında 30 Ağustos Zafer Bayramı'mız kutlu olsun” dedi.

 

Detaylı bilgi için;

Ebru ÇENGELOĞLU YILDIRIM

Basın Danışmanı

E-posta: basin@ansiad.org.tr

Tel: 0242 3120303

Fax: 0242 3215511