BAŞKAN AKINCI'DAN 19 MAYIS MESAJI


Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıktığı ve Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın meşalesini yaktığı 19 Mayıs 1919 tarihinin 103’üncü yıl dönümünü kutluyorum.

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün bağımsızlık mücadelesinde, çağdaş, laik, demokratik bir ülke olma yolunda tüm yokluk ve yoksunluklara karşın emperyalist güçlerin baskıları karşısında tarihin akışını değiştirmek kararlılığını tüm dünyaya duyurduğu bu tarihten sonra, kazanılan zaferle beraber genç cumhuriyetin tohumları atılmıştır. Ülkemizin dört bir yanına dağılan düşmanlara karşı, Türk milletine pranga vurulamayacağının ispatı olan 19 Mayıs 1919, istiklal ve istikbale doğru atılan tarihi bir adımdır.

Büyük Önder, en büyük eserim dediği Türkiye Cumhuriyeti’ni güven duyduğu gençlere emanet etmiş, bizler de bu vizyonun izinde, sorgulayan, okuyan, bilimin peşinde ve sürekli daha iyiyi hedef edinen gençlerimizle dünya uygarlık hedefinde daha ileriye gideceğimizin inancını taşıyoruz. Gençlerimizi desteklemek, gelecek planları ve hedeflerine ulaşmalarında bu yolda onları hazırlamak ülkemize yapılacak en değerli hizmetlerin başındadır.

Gençlerimizin gelecek hayallerini kaybettiği, genç işsizliğin yüzde 23 seviyelerinde olduğu ülkemizde, gelecek kaygısı taşıyan bütün gençlerimizin özlemlerini, hayallerini ve değişen dünyada taleplerini karşılamamız gerekiyor. Ekonomiden siyasete, sosyal yaşamlarına kadar ilgileri konusunda hassasiyet göstermek, bu noktada adımlar atarak geleceğe dair ümitlerine destek olmanın ne demek olduğunu bugün çok daha iyi anlıyor olmamız gerekiyor.

103 yıl önce atılan bu adım, tarihte var olma mücadelemizin bir sembolü olarak gençlerimize ve bizlere hedeflerimizi gerçekleştirme yolunda büyük bir ilham kaynağı olarak güç vermeye devam etmektedir.  

Bu duygu ve düşüncelerle gençlerimizin, Türk milletinin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, bağımsızlık meşalesini yakan ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve tüm silah arkadaşlarını sonsuz saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.

 

Akın AKINCI

Yönetim Kurulu Başkanı

 

 

Detaylı bilgi için;

Ebru ÇENGELOĞLU YILDIRIM

Basın Danışmanı

E-mail: basin@ansiad.org.tr

Tel: 0242 3120303

Fax: 0242 3215511