ANSİAD MEDYA ÖDÜLLERİNE BAŞVURULAR BAŞLADI


Değerli Basın Mensubu,

Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ANSİAD), 1995 yılından bu yana her yıl yazılı, görsel, işitsel ve internet basını kategorilerini içeren “ANSİAD YILIN MEDYA ÖDÜLÜ”nü vermektedir.

ANSİAD medya ödülü ile; Batı Akdeniz Bölgesi il ve ilçelerinde yazılı basın, görsel ve işitsel basın ile internet medyası alanlarında hizmet veren medya mensuplarının desteklenmesi ve bölgemizin ekonomik hayatının gelişmesine katkıda bulunacak eserlerin üretilmesini özendirmeyi amaçlamaktadır.

Aşağıda katılım koşulları belirtilen yarışmaya katılmak isteyen basın mensuplarının, çalışmalarını dijital ortamda en geç 01 Kasım 2021 Pazartesi günü saat 17.00'ye kadar basin@ansiad.org.tr mail adresine göndermeleri gerekmektedir. (Bu tarihi geçen başvurular hiçbir şekilde kabul edilmeyecektir.)

Saygılarımızla. 13 Eylül 2021

Necdet ALKANDEMİR

ANSİAD Basından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi

  

“ANSİAD YILIN MEDYA ÖDÜLÜ” KATILIM KOŞULLARI

 

Bu yarışmada; 13 Eylül 2020 – 13 Eylül 2021 tarihleri arasında yayınlanmış olan; Batı Akdeniz Bölgesi’nin ekonomik ve sosyal gelişimine doğrudan katkıda bulunan özgün, bağımsız ve dürüst gazetecilik ilkelerine uygun eser, “ANSİAD 2021 YILIN MEDYA ÖDÜLÜ”nü almaya hak kazanabilecektir.

 

Yarışmaya sadece bir dalda ve 3 çalışma ile katılım sağlanabilir. Adaylar çalışmalarını içeren dosyaya ekteki formu eksiksiz doldurarak eklemeli, eser ortak bir çalışma ürünü ise, birlikte katılım formu hazırlanmalı ya da ortağın izin yazısı alınmalıdır. Başka bir yarışmada ödül almış çalışmalar kabul edilmeyecektir. Bu nedenle adaylar, çalışmalarının başka meslek örgütleri tarafından ödüllendirilmemiş olduğunu katılım formunda belirtmelidirler.

 

Değerlendirme yapılırken, basın mensuplarının yerel konulara ve sorunlara mesleki ahlak kuralları çerçevesinde değinmesinin, yayımlanan yayın organında kitlelere ifade etmesinin dikkate alınacağı yarışmada ödüle esas alınacak ölçütler aşağıdaki gibidir:

 

Batı Akdeniz Bölgesi’nin ekonomik ve sosyal gelişimine doğrudan katkıda bulunmak
Özgün, bağımsız ve dürüst gazetecilik ilkelerine uygunluk
 

Yapılan değerlendirme sonucunda; ödül sahibine başarı belgesi ile bronz döküm özel tasarım ödül sembolü verilecektir. Ödüller, Ocak 2022’de yapılacak törenle sahiplerine takdim edilecektir.

 

Çalışmaları değerlendirecek Seçici Kurul; aşağıdaki 11 kişiden oluşur:

Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Temsilcisi (1 kişi)
Antalya Bilim Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Temsilcisi (1 Kişi)
Antalya Gazeteciler Cemiyeti Temsilcisi (2 Kişi)
Yaygın Medya Temsilcisi (1 Kişi)
Gazeteci & Yazar Erdoğan KAHYA
ANSİAD Temsilcileri (5 Kişi)
 

Başvuru dalları ve kategorileri aşağıdaki şekildedir:

 

Yazılı Basın dalı

Haber
İnceleme-Araştırma
Röportaj
Makale
 

Görsel Basın dalı

TV Programı
TV Haberi
TV Röportajı
Belgesel
 

İşitsel Basın dalı

Radyo Programı
Radyo Haberi
Radyo Röportajı
 

İnternet Basını dalı

Haber
Röportaj
Makale
İnceleme-Araştırmayilin
katilim