GİRİŞİMCİLİKTE ONLINE FİKİR MARATONLARININ KAZANANLARI BELLİ OLDU


ANSİAD lokomotifi ve sponsorluğunda tüm yıla yayılan etkinlikleriyle 2020 yılında ‘Akıllı Şehirler’ mottosuyla gerçekleştirilen ANSİAD 18. Girişimcilik Günleri’nde bu yıl pandemi koşulları nedeniyle iş fikri yarışması ve fikir maratonu online olarak düzenlendi.

Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ANSİAD) tarafından bu yıl 18’ncisi gerçekleştirilen ANSİAD Girişimcilik Günleri, katılımcılarının online olarak bir araya gelmesiyle gerçekleştirildi. ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Akın Akıncı,  “ANSİAD Girişimcilik Günleri, geçen süre içerisinde, bölge üniversitelerimiz, çeşitli kamu kurumlarımız, meslek odalarımız ve diğer STK’larımız ile güçlenerek bir ekosistem oluşturmuş olup, bu yılda Avrupa Birliği – Türkiye Arasındaki Sivil Toplum Diyalogu’nun Desteklenmesi Hibe programından aldığı hibe ile de uluslararası boyuta ulaşmıştır” dedi. Gençlerin fikir üretme, inovatif düşünme ve girişimcilik hikayelerinin ANSİAD tarafından desteklendiğine işaret eden Başkan Akıncı, “Bu yıl pandemi koşulları nedeniyle, sağlıkla bu süreci atlatmak adına bir araya gelemedik. Ancak gerek Fikir Maratonu’nda gerekse İş Fikri Yarışması’nda ortağımız Habitat Derneği ile başarılı bir süreç atlattık” diye konuştu.

BAŞKAN AKINCI: TÜRKİYE’NİN EN KAPSAMLI EKOSİSTEMİ

ANSİAD Girişimcilik Günleri etkinliğinin bölgede ve Türkiye’de en kapsamlı ekosistem olarak görüldüğüne dikkati çeken Başkan Akıncı, “18 yıldır bölge üniversiteleri, STK’lar, teknokentler, kamu kurum ve kuruluşlarıyla başarılı bir şekilde ortak bir masada verilen kararlarla sürdüğünü söyleyebilirim. Burada bir teşekkür de özellikle bu süreci başarılı şekilde yürüttüğüne inandığımız Girişimcilik Komitesi Başkanımız Işık Yargın’a. Bizler için önemli olan öğrencilerimizin klasik bakış açısının dışına çıkabileceklerini görebilmeleri, girişimcilerimizin de bu ülke geneline yayılan girişimcilik ağından faydalanabilmeleridir” dedi. Başkan Akıncı, “Bizim buradaki misyonumuz, Türkiye'nin geleceğini şekillendirecek gençlerimize eğitim panel, konferans, seminer, workshop ve hackathon gibi gelişimlerine katkı sağlayacak uygulamaları daha da çoğaltarak düzenlemek, onların her türlü teknolojik gelişmelerine katkı koyabilmek, bu alanlarda bilgi sahibi olmalarını sağlamak” diye konuştu. ANSİAD 18. Girişimcilik Günleri etkinliklerinde emeği geçen bütün paydaşlara teşekkürlerini ileten Başkan Akıncı, “Hedefimiz yurt içi ve yurt dışı benzer STK'lar ve şirketlerle iletişim gücünü güçlendirerek, tüm bölge üniversitelerimiz ve paydaşlarımızla birlikte, gençlerimizi kendilerini ve fikirlerini ifade edebilecekleri platformlara taşımak istiyoruz. Bu vesileyle 18. Girişimcilik Günleri kapsamında bir ilk olarak online gerçekleştirdiğimiz yarışmalarımızda ödül alan gençlerimizi gönülden kutlarım. Yolunuz açık, kılavuzunuz Mustafa Kemal Atatürk olsun” dedi. Yarışmada derece alan ve ekosisteme katkı koyanlara teşekkür eden ANSİAD Girişimcilik Komitesi Başkanı Işık Yargın, “Batı Akdeniz Bölgesi’ndeki üniversitelerimizin öğrencilerinin, 8. İş Fikri Yarışması’nda ve Türkiye’nin tüm üniversite ve liselerine açık gerçekleştirdiğimiz Online Fikir Maratonu’nda, gençlerin teknolojik ve sosyal yeteneklerini kullanarak dijital dönüşümün gereklerine uyumları ve uygulanabilir iş fikirlerini değerlendirmekten, ödüllendirmekten dolayı gurur duyuyor ve geleceğimize umutla bakıyoruz” diye konuştu.

FİKİR MARATONU ÖDÜL ALANLAR

ANSİAD 18. Girişimcilik Günleri Akıllı Şehirler İçin Akıllı Çözümler Online Fikir Maratonu'nda Akıllı Şehir Altyapı Güvenlik Paketi projesiyle 3. olan takımımız 1926 Grubu'na ödülü Antalya Teknokent A.Ş. Genel Müdürü İbrahim Yavuz tarafından takdim edildi. Online Fikri Maratonu’nda 2 grup ikincilik ödülünü paylaştı. Doğal alan yangınlarının erken tespit ve müdahale otomasyonu I-Gora projesiyle I-Gora takımına ödülleri ANSİAD Girişimcilik Komitesi Başkanı Işık Yargın tarafından takdim edildi. İkinci olan bir diğer takımız Bikers'a, Bisafe projesiyle ödülleri Habitat Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Civan Sözkesen tarafından takdim edildi. ANSİAD 18. Girişimcilik Günleri Akıllı Şehirler İçin Akıllı Çözümler Online Fikir Maratonu'nu birincisi depremde arama kurtarma çalışmalarındaki zaman kaybını azaltmayı hedefleyen W1915 projesiyle E-Volve ekibine ödülünü ANSİAD Başkanı Akın Akıncı takdim etti.

İŞ FİKRİ YARIŞMASI ÖDÜL ALANLAR

ANSİAD 18. Girişimcilik Günleri 8. İş Fikri Yarışması’nda Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nden ön lisans ve lisans kategorisinde Park Açar Projesiyle üçüncü olan Sebahattin Serhat Turgut’a ödülü ANSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. H. Rana Demirer tarafından takdim edildi. Antalya Bilim Üniversitesi’nden ön lisans ve lisans kategorisinde Ivy Hava Kalite Sistemi Projesiyle ikinci olan Berke Can Sarıkamış ve Yağmur Ezgi Ay’a ödülleri ANSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ercan Özbek tarafından takdim edildi.

ANSİAD 18. Girişimcilik Günleri 8. İş Fikri Yarışması’nda Akdeniz Üniversitesi’nden ön lisans ve lisans kategorisinde Tarımda Rf Tabanlı Online Takip Projesiyle birinci olan Recep Tayyip Çam’a ödülleri ANSİAD Girişimcilik Komitesi Başkanı Işık Yargın tarafından takdim edildi.

ANSİAD 18. Girişimcilik Günleri 8. İş Fikri Yarışması’nda Akdeniz Üniversitesi’nden yüksek lisans & doktora kategorisinde FDM Yazıcılar İçin Düşük Ergime Noktasına Sahip Alaşımları Yazdırabilen Ekstruder Tasarımı Projesiyle üçüncü olan Mustafa Kemal Gülseren’e ödülü Antalya OSB Teknopark A.Ş.’den Oğuz Kırtız tarafından takdim edildi.

ANSİAD 18. Girişimcilik Günleri 8. İş Fikri Yarışması’nda Akdeniz Üniversitesi yüksek lisans & doktora kategorisinde Hastanelerde Hızlı Parça Üretimi İçin Plastik Hibrit İmalat Yönteminin Kullanılması Projesiyle ikinci olan İsmail Ata Mertkan’a ödülü ANSİAD Yüksek Danışma Kurulu Başkanı Hilmi Ünsal tarafından takdim edildi.

ANSİAD 18. Girişimcilik Günleri 8. İş Fikri Yarışması’nda Akdeniz Üniversitesi’nden yüksek lisans & doktora kategorisinde Ağız İçi Tarama Yöntemiyle Diş Yapısının 3 Boyutlu Modelini Üreten Yazılım Projesiyle birinci olan İsmail Akbudak, Salih Can Yılmaz, Dr. Öğr. Üyesi Taner Danışman ve Diş Hekimi Burak Tokgöz’e ödülü ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Akın Akıncı tarafından takdim edildi.

Detaylı bilgi için;

Ebru ÇENGELOĞLU YILDIRIM

Basın Danışmanı

E-mail: basin@ansiad.org.tr   

Tel: 0242 3120303

Fax: 0242 3215511juri
onlisans
onlisans
onlisans
onlisans
onlisans
yuksek
yuksek
yuksek
onlisans
yuksek
yuksek
yuksek
fikir
fikir
fikir
fikir
fikir
fikir
fikir