TURNUVA BAŞKANLARIN AÇILIŞ VURUŞUYLA BAŞLADI


ANSİAD ve ATİK iş birliğiyle düzenlenen ANSİAD 2. Cumhuriyet Tenis Turnuvası, ANSİAD Başkanı Akın Akıncı ve ATİK Yönetim Kurulu Başkan Necmi Alpagot’un açılış vuruşuyla başladı.

Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ANSİAD) ve Antalya Tenis İhtisas ve Kulübü (ATİK)’nün iş birliğinde Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında 12-24 Ekim tarihlerinde bu yıl ikincisi düzenlenen ANSİAD 2. Cumhuriyet Tenis Turnuvası, ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Akın Akıncı ve ATİK Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Alpagot’un açılış vuruşuyla ATİK’te başladı. Açılış etkinliğine, ANSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Ercan Özbek, Dr. H. Rana Demirer, Yönetim Kurulu Üyeleri İlhan Karakaya, Sarper Dermut ve İsmail Volkan, ANSİAD Üyesi Tayfur Ardıç katıldı. Turnuvanın açılış konuşmasını gerçekleştiren ANSİAD Başkanı Akıncı, “ANSİAD üyeleri olarak kente ekonomik katkının yanında, kültür sanat alanında da çalışmalar yapıyoruz. Bu etkinliğimiz, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında gerçekleştirdiğimiz ve spor alanında kentimize katkı koymayı hedeflediğimiz bir projeydi. Bu yıl 365 sporcumuz rekor bir katılımla turnuvaya başvurdu. Umuyorum ki uzun yıllar bu alanda da başarılı çalışmalara imza atmaya devam edeceğiz.” dedi. ATİK Başkanı Necmi Alpagot, “ATİK ve ANSİAD’ın birlikte gerçekleştirdiği turnuvamızın bu yıl da verimli geçeceğine inanıyorum. ATİK’te düzenlenen turnuvalara tüm tenis severleri bekliyoruz” diye konuştu.

ÖDÜLLÜ TURNUVA

24 Ekim’de final etkinlikleri ile son bulacak olan turnuva, 18 yaş ve üzeri sporcuların katılımına açık olarak düzenleniyor. Sporcuların Kadınlar, Erkekler ve Çiftler kategorilerinde yarışacağı turnuvada Master Tek Kategorisi birincisine 3 bin TL, ikincisine bin 500 TL, yarı finalde 500 TL ve çeyrek finalde 250 TL ödül, tüm yaş kategorilerinde birinciye 500 TL, ikinciye 250 TL ödül verilirken, master çift kategorisinde yarışan birincilere 750 TL ikincilere 500 TL ödül verilecek.

 

Detaylı bilgi için;

Ebru Çengeloğlu YILDIRIM

Basın Danışmanı

E-mail: basin@ansiad.org.tr   

Tel: 0242 3120303

Fax: 0242 3215511