ANSİAD Başkanı Akıncı'dan Kurban Bayramı Mesajı


Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ANSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Akın Akıncı, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, ANSİAD üyelerinin, Antalyalıların ve tüm İslam aleminin Kurban Bayramı'nı kutladı.

Başkan Akıncı mesajında şunları kaydetti:

"Bayramlarımız, birlik ve beraberlik duygularımızın pekiştiği, kırgınlıkların unutulduğu, dostluk ve sevgiyle gönüllerin birbirine yakınlaştığı, karşılıklı sevginin, saygının geliştiği müstesna günlerdir.

Bu çerçeveden bakıldığında, Türkiye'nin önündeki önemli sorunların başında kökleşmiş siyasi sorunlarının çözümünde diyalogun sonuna kadar canlı tutulması ve demokrasinin derinleştirilmesi, hukuk devleti değerleri içinde kalınması gelmelidir. Türkiye, cumhuriyetin kuruluşundan bugüne dek hiç ayrılmadığı Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının önderliğinde başlatılan çağdaş uygarlık seviyesine çıkma ana hedefinin ancak çağdaş uygarlık standartlarında bir devlet ve toplum yapısıyla hayata geçirilebileceği asla unutulmamalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, kardeşliğin doğduğu, sevgilerin birleştiği, belki durgun belki yorgun ancak yine de mutlu ve umutlu, sevgi dolu ve sağlıklı nice bayramlar geçirmeyi diler, Kurban Bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım."

Akın AKINCI
ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı

 

Detaylı bilgi için;

 

Ebru ÇENGELOĞLU YILDIRIM

Basın Danışmanı

E-mail: basin@ansiad.org.tr   

Tel: 0242 3120303

Fax: 0242 3215511