19 MAYIS KUTLU OLSUN


Bugün, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün bağımsızlık mücadelesinde, çağdaş, laik, demokratik bir ülke olma yolunda tüm yokluk ve yoksunluklara karşın emperyalist güçlerin baskıları karşısında tarihinin akışını değiştirmek kararlılığını tüm dünyaya duyurduğu gün.

19 Mayıs 1919 tarihi, işgal güçleri altındaki topraklarımıza bağımsızlık tohumlarının serpildiği ve ülkemizin dört bir yanında bağımsızlığın filizlendiği şanlı tarihimizin en özel sayfalarından birisidir. Bugün, Ulusal Kurtuluş Savaşı ile dünyaya örnek olan bir neslin evlatları olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Gençlerine güvenen, geleceği onlara emanet eden önderimiz Atatürk’ün izinde, sorgulayan, okuyan, bilimin peşinde ve sürekli daha iyiyi hedef edinen gençlerimizle dünya uygarlık hedefinde daha ileriye gideceğimizin inancını taşıyoruz.

101 yıl önce atılan bu adım, tarihte var olma mücadelemizin bir sembolü olarak gençlerimize ve bizlere hedeflerimizi gerçekleştirme yolunda büyük bir ilham kaynağı olarak güç vermeye devam etmektedir.  

Bu duygu ve düşüncelerle ulusumuzun 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, bağımsızlık meşalesini yakan ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve tüm silah arkadaşlarını sonsuz saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.

 

Akın AKINCI

ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı

 

Detaylı bilgi için;

 

Ebru ÇENGELOĞLU YILDIRIM

Basın Danışmanı

E-mail: basin@ansiad.org.tr   

Tel: 0242 3120303

Fax: 0242 3215511