'Değişim Yarat' Uluslararası Girişimcilik Kampı ve Hackathon


PROJE KAPSAMINDA GERÇEKLEŞTİRMEYİ PLANLADIĞIMIZ KAMP VE HACKATHON ETKİNLİKLERİ ULUSLARARASI PANDEMİ SÜRECİ DOLAYISIYLA İLERİ BİR TARİHE ERTELENMİŞTİR. KONUYLA İLGİLİ BİLGİLENDİRME WEB SİTEMİZ VE SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ ARACILIĞIYLA İLERLEYEN GÜNLERDE DUYURULACAKTIR. 

 

28 Mart – 1 Nisan 2020 Uluslararası Girişimcilik Kampı (Bootcamp)

2-3 Nisan 2020 Hackathon

"Değişim Yarat" Girişimcilik Kampı Programı, Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği tarafından Avrupa Birliği – Türkiye Arasındaki Sivil Toplum Diyaloğu’nun Desteklenmesi Hibe Programı (CSD–5) ile fonlanan “Girişimciliğin Ortak Dili” adlı proje kapsamında düzenlenmekte. Değişim yaratacak bir girişim fikrine sahipsen ve bu fikri geliştirmek, gerçek bir girişim planına dönüştürmek istiyorsan bu fırsatı sakın kaçırma!

Kampa 16 – 30 yaş arası gençler başvurabilecek. Ayrıca Türk gençlerle birlikte Avrupa’dan gelen gençler de olacak. Bu nedenle kamp dili İngilizce.

Başvurular arasından oluşturulacak jüri kararıyla, 15 Türkiye 15 Avrupa’dan girişimcilik fikri olan katılımcı seçilecek. Seçilen katılımcılara Antalya’da 5 günlük girişimcilik eğitimi verilecek. Bu eğitimde kendini keşfetme, yaratıcı düşünme, tasarım odaklı düşünme, networking, girişimcilik kavramları, yalın üretim kanvası, ‘pitching’ gibi bir çok konuya değinilecek.

5 günlük eğitimin ardından katılımcılar dilerse geliştirdikleri iş fikirleriyle 2 gün sürecek olan, Avrupa ve Türkiye’den 130 gencin katılacağı Hackathon’a dahil olacaklar. Hackathon sırasında da girişim fikirlerini besleyecek atölyeler ve mentörlük çalışmaları yapılacak ve fikirler son gün farklı sektörlerden yatırımcılara sunularak, ilk 3 girişim fikri seçilecek.  

Kamp için şehir dışından katılacak katılımcıların konaklama masrafları proje tarafından karşılanacak. Ancak ulaşım masraflarının kendileri tarafından karşılanması gerekiyor.

Hackathon boyunca konaklama yapılmayacak ve eğitim alanında kalınacaktır. Arzu eden katılımcılar uyku tulumlarını getirebilir. Ayrıca ulaşım masraflarının kendileri tarafından karşılanması gerekiyor.

Ayrıntılı bilgi almak isterseniz projects@ansiad.org.tr adresinden proje asistanımız Ayça BAĞCI ile iletişime geçebilirsiniz.

Süreç:

4 Mart 2020: Başvuruların yapılması için son gün!

6 Mart 2020: Seçilen katılımcılara duyuru

28 Mart -1 Nisan 2020: Antalya’da Uluslararası Girişimcilik Kampı

2-3 Nisan 2020: Antalya’da Hackathon

 

Kamp programı hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Hackathon hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

 

Bu yayın Avrupa Birliğinin maddi desteği ile hazırlanmıştır. İçerik tamamıyla Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ANSIAD) sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.

 

Kayıt Ol!

 

-------------------------------------------- * --------------------------------------------