MÜZİK ‘İLK’ OKULDA BAŞLAR


Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Antalya Filarmoni Derneği tarafından ANSİAD iş birliğiyle hayata geçirilen “Müzik ‘İlk’ Okulda Başlar” projesinde çocuk korosu ilk konserini verdi

Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Antalya Filarmoni Derneği (AFD) tarafından Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ANSİAD) iş birliğinde müziğe karşı ilgisi olan üstün yetenekli çocukların eğitimine katkı sağlamak amacıyla hayata geçirilen ‘Müzik İlk Okulda Başlar’ projesinde eğitim alan çocuk korosu ilk konserini verdi. “Müzik ‘İlk’ Okulda Başlar” projesi kapsamında Atatürk Kültür Merkezi (AKM)’nde düzenlenen törene, Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, Antalya Filarmoni Derneği Başkanı Prof. Dr. Abdullah Uz, ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Akın Akıncı, ANSİAD Kurucu ve Şeref Üyesi Ercan Evren, ANSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve ANSİAD Çok Sesli Korosu Koordinatörü Sarper Dermut, ANSİAD Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Karakaya, projeye destek veren öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda misafir katıldı.

ANSİAD’A TEŞEKKÜR

Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Antalya Filarmoni Derneği tarafından hayata geçirilen, ANSİAD olarak piyano bağışçısı olduğumuz “Müzik ‘İlk’ Okulda Başlar” projesine desteklerinden dolayı, ANSİAD Kurucu ve Şeref Üyesi Ercan Evren'in koroya özel hazırladığı heykelcik, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan ve Antalya Filarmoni Derneği Başkanı Prof. Dr. Abdullah Uz tarafından ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Akın Akıncı’ya takdim edildi. Projenin hayata geçirilmesinde desteği olan ANSİAD Çok Sesli Korosu adına Sarper Dermut’a, ANSİAD üyesi iş insanları, Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Hacıarifoğlu adına eşi Sibel Hacıarifoğlu'na ve Mimar Şevket Altındal adına ANSİAD Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Karakaya'ya İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan ve Antalya Filarmoni Derneği Başkanı Prof. Dr. Abdullah Uz tarafından koroya özel hazırlanan heykelcikleri takdim edildi.

Tören, Müzik Öğretmeni Elvan Vural Akçalı'nın yönettiği Ahmet Bileydi İlkokulu Proje Korosu Müzik dinletisinin ardından sona erdi.

 

Detaylı bilgi için;

Ebru ÇENGELOĞLU YILDIRIM

Basın Danışmanı

E-mail: basin@ansiad.org.tr

Tel: 0242 3120303

Fax: 0242 3215511