ANSİAD TİCARET SEKTÖRÜ ÜYE İŞYERİ ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR


Ansiad Üyeleri yeni üye Macit Günel' e konuk oldu
Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) Ticaret Sektörü'nde üyeler arasında kaynaşma ve dayanışmayı sağlamak amacıyla geçen dönem başlatılan üye işyeri ziyaretlerinin yeni dönemde de devam ettiği bildirildi. Sektör üyeleri son olarak Baraj Mahallesinde beyaz et ticareti ve başbayilik yapan Macit Günel'in işyeri Kaşpa Gıda'yı ziyaret etti.

Ticaret Sektörü Başkanı Muharrem Koç başkanlığında Kaşpa Gıda'nın Baraj Mahallesindeki işyerini ziyaret eden sektör temsilcileri öğle yemeğini de birlikte yedi.

Konuklarını ekibiyle birlikte karşılayan Kaşpa Gıda'nın sahibi ve ANSİAD'ın yeni üyesi Macit Günel, memnuniyetini dile getirerek, “Öncelikle ANSİAD'a beni kabul eden yönetim ve tüm üye arkadaşlarıma teşekkür ederim. Sizi işyerimizde ağılamaktan da son derece mutlu olduğumu ifade etmeliyim” dedi.

Kaş doğumlu Macit Günel, Ege Üniversitesi'nde iktisat okuduktan sonra memleketine gelip iş hayatına kamping işletmeciliği ile başladığını belirterek, “sezonluk olan bu işimizin ardından Toprak Seramik firmasının Antalya Mağazasını açtık. 1993 Yılından beri de tavukçuluk işi ile uğraşıyoruz” dedi. Günel, Erpiliç firmasının bölge distribütörlüğünü, Banvit ve Nestle'nin de bayiliğini yaptığını belirterek şöyle devam etti:
“Beyaz et ticaretinde işleme yapmıyoruz. İşlenmiş olarak gelen ürünü paketlenmiş hali ile direkt pazarlıyoruz. Pazarlama alanımız ikiye ayrılıyor. Birincisi günlük perakende satış yapan kasaplar ve şarküterilere yaptığımız dağıtım, ikincisi de oteller ve okullar gibi ev dışı tüketim yapılan yerlere dağıtım. Banvit ve Erpiliç'den paketlenmiş gelen ürünleri hiç bir işleme tabi tutmadan aynen dağıtıyoruz. Ürünlerimiz arasında piliç dışında hindi, bıldırcın ve bu ürünlerden elde edilmiş döner var.”
10 yıldan bu yana yine turistik işletmelerle ilgili Nestle'nin bayiliğini yaptıklarını söyleyen Günel, “turistik tesis, restoran, okullar ve benzeri topluma hizmet veren yerlere de Nestle'nin kahve makinelerini dağıtıyoruz” diye konuştu. Günel, 55 kişiyi istihdam ettiklerini de sözlerine ekledi.

ÖRNEK BİR İŞLETME
Yemek sonrası konuklarına tesis gezdiren Macit Günel, disiplinli çalışma ve de hijyene gösterdikleri önemi de anlatarak, teknolojinin tüm imkanlarını kullandıklarını örnekleri ile anlattı.
Örnek ve insan sağlığı açısından önemli bir işyerini ziyaret ettiklerini söyleyen ANSİAD Ticaret Sektörü Başkanı Muharrem Koç da, “İstikrar ve sürdürülebilirlik bir işyerini başarılı kılar. Kaşpa buna çok güzel bir örnek” dedi.