ANSİAD 30 YAŞINDA


Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği’nin (ANSİAD) 30’uncu kuruluş yıldönümü muhteşem bir gece ile Doubletree By Hilton Antalya City Centre Hotel’de kutlandı. İş, sanat ve siyaset dünyasının önde gelen isimlerini bir araya getiren 30’uncu Kuruluş Yıl Dönümü Balosu’na, Cumhuriyet Halk Partisi  (CHP) Antalya Milletvekili ve ANSİAD Şeref Üyesi Çetin Osman Budak, CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, İYİ Parti Antalya Milletvekili Hasan Subaşı, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Dışişleri Bakanlığı Antalya Temsilcisi Büyükelçi Hüseyin Avni Aksoy, ANSİAD üyesi iş insanları ve çok sayıda davetli katıldı. Gecenin açılış konuşmasını gerçekleştiren ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Akın Akıncı, “Derneğimizin parlamenter, demokratik, laik ve etkin hukuk devleti anlayışı içinde, sivil toplumun kurumsallaşması, rekabetçi ve güçlü girişimciliğin yaygınlaşması için birlikte olan 165 seçkin üyesi ve çalışanları ile 30 yılı geride bırakmanın haklı gururunu yaşıyoruz” dedi.

ANSİAD DEĞERLERİ İLE YOLA DEVAM

Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği’nin 30 yıl önce bölge ve ülke ekonomisine, sosyal kalkınmasına katkıda bulunmak için kurulduğunu dile getiren ANSİAD Başkanı Akıncı, “Sanayicilerimizin, iş insanlarımızın sorunlarına sahip çıkarak öncü ve girişimci toplumsal niteliklerini geliştirmek, en önemlisi de çağdaş uygarlık hedefini esas alarak bölgemizde faaliyetlerde bulunmak adına temelleri atılmış bir sivil toplum kuruluşuyuz” diye konuştu. ANSİAD’ın gelecek nesilere aktarılan ve ortak değerleri paylaşan bir aile olduğunun altını çizen Akıncı, “Bundan sonra da üyelerimiz vasıtası ile bulunduğumuz tüm sektörlerde her biri ulusal ve uluslararası üretim kalitesi ve ürün çeşitliliğine sahip şirketlerimizle birlikte ANSİAD'ın değerleri doğrultusunda yolumuza emin bir şekilde yürümeye devam edeceğiz” dedi. Ülke ve kent geleceğine inanan vizyoner bir SİAD olduklarını dile getiren Akıncı sözlerini şöyle sürdürdü; “ANSİAD aynı zamanda, eğitime, sanata, spora ve felsefeye duyarlı, kendisini de devamlı geliştiren ve bilimsel ilkelere dayanan bir STK’dır. Kuruluşundan bu zamana birçok alanda ortaya koymuş olduğu vizyonu, çalışması, öncü olma ve güçlü kurumsal yapısı ile lider olmayı hak eden bir kurumdur.”

YOLUNUZ AÇIK KILAVUZUNUZ ATATÜRK OLSUN

Lider kalmanın ider olmaktan daha zor olduğunu belirten Akıncı, “Ansiad'ın yapmış olduğu ve yapacağı her türlü çalışmaların satırları arasında saklı olan fikir, lider olmayı sürdürebilmek, ikinci 30 yıla aynı dinamik yapısıyla devam etmek için gerekli enerjinin Ansiad'ın bizzat kendisi olduğudur. En değerli varlığımız, insan kaynağımız üyelerimizden aldığımız güç ile derneğimizi geleceğe güvenle taşıyacağımızdan hiç kuşkumuz yoktur” diye konuştu. Derneğe emeği geçenlere teşekkürlerini ileten Akıncı, “2020 yılının ülkemiz ve şehrimiz için hayırlı olmasını, sizlere de önce sağlık, sonra başarı, mutluluk getirmesini temenni eder, kalıcı olanın kurumsal değerler olduğunun farkında olarak, derneğimiz, kentimiz ve ülkemiz adına ilerleyeceğimiz nice 30 yıllar dilerim. Yolunuz açık, kılavuzunuz Mustafa Kemal Atatürk olsun” dedi. 

YILIN BAŞARILI İŞ İNSANI ABDULLAH ERDOĞAN

Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ANSİAD) tarafından geleneksel olarak düzenlenen ‘2019 Yılın Başarılı İş İnsanı Ödülü’nün sahibi Özgüntur İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı & Antabil Özel Eğitim Tur. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili, ANSİAD Geçmiş Dönem Başkanı ve Batı Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu BAKSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Erdoğan’ın oldu. Isparta’da baba mesleği olan demir ve çimento satışıyla başladığı sektörde, 1983 yılında Antalya’da şubeleşerek çalışmalarını sürdüren Erdoğan, Antalya’nın değişmesi, gelişmesi ve güçlenmesi yönünde gösterdiği yaratıcı ve girişimci çabaları, sosyal sorumluluk bilinci, istihdam kapasitesi ile ülke ve bölge ekonomisini kalkındıran çabaları nedeniyle ödülün sahibi oldu. Yaptığı yatırımlar ve işletmesinin ülke ve bölge ekonomisine katkıları ile sosyal sorumluluk bilincinde estetik, sanatsal, tarihi ve kültürel değerlere önem veren bir isim olan Abdullah Erdoğan’a ödülü ANSİAD Başkanı Akın Akıncı ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek tarafından takdim edildi.

YILIN SANAT ÖDÜLÜ SÜMER EZGÜ’NÜN OLDU

ANSİAD’ın kültüre, sanata, bu yolla kentine, bölgesine, ülkesine hizmet eden kişi ve kurumları manevi olarak desteklemesi ve sivil toplumun sanata, tarihe, kültürel değerlere hizmet eden sanatçı ve kurumlara 2001 yılından bu yana verdiği ANSİAD Yılın Sanat Ödülü’nün sahibi, Türk Halk Müziği Sanatçısı & Sümer Ezgü Sanat Akademisi Sahibi ve Televizyon Programcısı Sümer Ezgü oldu. Ezgü, Türk Halk Müziği’ne yaptığı katkılar, yurt içinde ve yurtdışında düzenlediği tematik söyleşi ve konserlerle ülke tanıtımına katkıları, eğitime verdiği önem, Türkiye'nin çeşitli yerlerinde eğitim gönüllüleri ile birlikte yaptığı müzikli söyleşiler ve yurt çapındaki kitap kampanyalarına verdiği destekler nedeniyle bu yılki ANSİAD Sanat Ödülü’ne layık görüldü. Ezgü’ye ANSİAD Yılın Sanat Ödülü, ANSİAD Başkanı Akın Akıncı ve CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak tarafından takdim edildi.

2019 ANSİAD YILIN MEDYA ÖDÜLÜ SİBEL ATASOY’A

Batı Akdeniz Bölgesi il ve ilçelerinde yazılı basın, görsel ve işitsel basın ile internet medyası alanlarında hizmet veren medya mensuplarının desteklenmesi ve bölgemizin ekonomik hayatının gelişmesine katkıda bulunacak eserlerin üretilmesini özendirmeyi amaçlayan ANSİAD 2019 Yılın Medya Ödülü, “İki Bilim Kadınının Girişimcilik Başarısı” ve “Isparta'da Kilosu 44 Bin TL Olan Gülyağı Üretimi” başlıklı TV haber çalışmaları ile sahibi NTV Antalya Temsilcisi Sibel Aksoy’un oldu. Aksoy’a ödülü, ANSİAD Başkanı Akın Akıncı ve CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı tarafından takdim edildi.

ANSİAD üyeleri ve eşlerinden oluşan ANSİAD Çok Sesli Korosu’nun konser verdiği gece, ANSİAD Geçmiş Dönem Başkanlarının pasta kesimi ve ardından Ege konseri ile son buldu.

Detaylı bilgi için;

 

Ebru ÇENGELOĞLU YILDIRIM

Basın Danışmanı

E-mail: basin@ansiad.org.tr

Tel: 0242 3120303

Fax: 0242 3215511