11.01.2020 - ANSİAD Başkanı Akın Akıncı- 30. Kuruluş Yıldönümü Balosu Konuşma Metni


Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği 30 yıl önce bölgemizin ve ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkıda bulunmak, sanayicilerimizin, iş insanlarımızın sorunlarına sahip çıkarak öncü ve girişimci toplumsal niteliklerini geliştirmek, en önemlisi de çağdaş uygarlık hedefini esas alarak bölgemizde faaliyetlerde bulunmak adına temelleri atılmış bir sivil toplum kuruluşudur.

Bugün burada, 6 Eylül 1990 yılında kurulan derneğimizin parlamenter, demokratik, laik ve etkin hukuk devleti anlayışı içinde, sivil toplumun kurumsallaşması, rekabetçi ve güçlü girişimciliğin yaygınlaşması için birlikte olan 165 seçkin üyesi ve çalışanları ile 30 yılı geride bırakmanın haklı gururunu yaşamaktayız. Bundan sonra da üyelerimiz vasıtası ile bulunduğumuz tüm sektörlerde her biri ulusal ve uluslararası üretim kalitesi ve ürün çeşitliliğine sahip şirketlerimizle birlikte ANSİAD'ın değerleri doğrultusunda yolumuza emin bir şekilde yürümeye devam edeceğiz.

- ANSİAD, gelecek nesillere aktardığımız ortak değerleri paylaşan güçlü bir ailedir.

- ANSİAD, ülkesinin ve kentinin geleceğine inanan vizyoner bir Siad’dır.

- ANSİAD aynı zamanda, eğitime, sanata, spora ve felsefeye duyarlı, kendisini de devamlı geliştiren ve bilimsel ilkelere dayanan bir kurumdur.

- ANSİAD kuruluşundan bu zamana birçok alanda ortaya koymuş olduğu vizyonu, çalışması, öncü olma ve güçlü kurumsal yapısı ile lider olmayı hak eden bir kurumdur.

Biliyoruz ki lider olmak zordur ama lider kalabilmek çok daha zordur.

Ansiad'ın yapmış olduğu ve yapacağı her türlü çalışmaların satırları arasında saklı olan fikir, lider olmayı sürdürebilmek, ikinci 30 yıla aynı dinamik yapısıyla devam etmek için gerekli enerjinin Ansiad'ın bizzat kendisi olduğudur.

En değerli varlığımız, insan kaynağımız üyelerimizden aldığımız güç ile derneğimizi geleceğe güvenle taşıyacağımızdan hiç kuşkumuz yoktur.

Bu duygu ve düşüncelerle şimdiye kadar aklını, kalbini ve emeğini derneğimizin gelişimi için veren, tüm kurucularımıza, geçmiş dönem başkanlarımıza ve yönetim kurulu üyelerimize minnet ve şükranlarımı sunuyor, ebediyete intikal etmiş olan üyelerimize de Allah’tan rahmet diliyorum.

2020 yılının ülkemiz ve şehrimiz için hayırlı olmasını, sizlere de önce sağlık, sonra başarı, mutluluk getirmesini temenni eder, kalıcı olanın kurumsal değerler olduğunun farkında olarak, derneğimiz, kentimiz ve ülkemiz adına ilerleyeceğimiz nice 30 yıllar dilerim. Yolunuz açık, kılavuzunuz Mustafa Kemal Atatürk olsun.

Saygılarımla.

 Akın AKINCI

ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı