19.10.2019- Akın AKINCI- ANSİAD Cumhuriyet Tenis Turnuvası Açılış


Değerli konuklar,

ANSİAD ve ATİK iş birliğinde Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında bu yıl ilk kez düzenlediğimiz 1. ANSİAD Cumhuriyet Tenis Turnuvamızın açılışına hepiniz hoş geldiniz.

Bedensel ve sosyal yeteneklerin gelişmesi adına bu etkinliğimizi önemsiyor, bu yıl başlatmış olduğumuz turnuvamızın yıllar boyunca, bizden sonraki yönetimlerimizin de üzerine koyarak geliştireceği bir çalışma olmasını temenni ediyoruz.

Spor, herkes için önemli bir disiplin ve cumhuriyetimizin kuruluşundan beri gençlerimizin ve halkın yararına, Mustafa Kemal Atatürk’ün geliştirilmesini ön gördüğü ve bunun için ciddi çalışmalar yürüttüğü bir alan. Bu yüzden de projeyi hayata geçiren Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarımı bu fikirlerinden dolayı kutluyorum.

Ayrıca bu fikrimize destek vererek ana sponsorluklarımızı üstlenen

Topaylar Arçelik sahibi İlhami Sancar Topay’a,

BİLFEN Okulları sahipleri Abdullah Erdoğan ve Ayhan Erdoğan’a,

WEBER Yapı Kimyasalları Bölge Müdürü Mithat Özer’e,

Etkinliğimize destek vererek bizleri yalnız bırakmayan sponsorlarımız,

Ender Yapı sahibi Ender Kuzucu,

Haciarifoğlu İnşaat sahibi Mehmet Hacıarifoğlu,

KAŞPA Gıda sahibi Macit Günel,

Sav Grup sahibi Ali İhsan Sav,

Springfield Flowers sahibi Lütfi Göbüş ve

Wagner Kablo sahibi Hilmi Ünsal’a ve yine Pazar günü Tenis Turnuvamız kapsamında üyelerimizle düzenleyeceğimiz etkinliğimize sponsor olan Bahar Grup yönetim kurulu üyesi Serkan Bahar’a vermiş oldukları maddi ve manevi destekten dolayı huzurlarınızda tekrar teşekkürlerimi sunuyorum.

Saygıdeğer konuklar,

Her alanda olduğu gibi sporda da başarılı bir Türkiye görmek isteyen Mustafa Kemal Atatürk, bize sporda başarılı olmanın temelinde yatanları, “Sporda başarılı olmak için bütün milletçe sporun niteliği ve değerini anlamış olmak, ona kalpten sevgiyle bağlı olmak ve onu vatani görev saymak gerekir” sözleriyle anlatmıştı.

Bizler de bu bilinçle ve sorumlulukla bu görevi yerine getirmeyi ANSİAD adına üstlenmiş bulunuyoruz. Keyifli bir akşam geçirmeniz dileğiyle, yaklaşık 10 gün boyunca devam edecek olan müsabakalarda katılım sağlayan sporcularımıza şahsım ve yönetim kurulum adına başarılar diliyor, rekabet ve dostluk dolu bir müsabaka temenni ediyorum.

 

Akın AKINCI

ANSİAD Yönetim Kurulu Üyesi