30.03.2019- Akın AKINCI -ANSİAD Olağan Top. / M. Türel Topl.


Sayın Başkanım,

Değerli ANSİAD Üyelerimiz,

Saygıdeğer konuklar ve

Medyamızın değerli temsilcileri,

Yarın gerçekleştirilecek olan yerel seçim öncesinde Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sayın Menderes Türel’in Antalya vizyonu ve projelerini bizlerle paylaşacağı kahvaltımıza hoş geldiniz. Hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Ayrıca yoğun programı olduğunu bildiğimiz Sayın Türel’in bizleri kırmayıp davetimizi kabul ederek bugün aramızda olmasına içtenlikle teşekkür ediyor, 31 Mart seçimlerinde kendilerine başarılar diliyoruz.

Değerli konuklar,

Yerel yönetimler demokrasinin temel kurumlarıdır ve halkın yönetime katılmasını sağlayan, demokrasinin en etkin şekilde hayata geçirildiği kuruluşlardır. Demokrasinin tabanda uygulanması ve günlük yaşamımızı doğrudan etkileyen sorunların çözümünde önemli bir noktada olması dolayısıyla da kentlerimizi yöneten ve yönetmeye talip olan belediye başkanlarımızı bu açıdan fazlasıyla önemsiyoruz.

Değerli konuklar,

Büyükşehir belediye başkan adaylarımız, aday oldukları bölgenin sorunlarının çözümünün yanında, hemşehrilerinin hizmetlerinden memnuniyet duymasını sağlamak gibi de kutsal bir görev üstleniyorlar. Dolayısıyla da bu görev beraberinde büyük bir organizasyon yapısını da zorunlu kılıyor. Bu noktada gözden kaçırılmaması gereken hususların başında, böylesine bir organizasyon ve hizmet operasyonunun altından kalabilecek nitelikli kadroların ihmal edilmemesi ve siyasi tercihlerin bu kadroların oluşmasında bir koşul olmaması en önemli arzumuz ve dileğimizdir.

Ak Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sayın Menderes Türel’in 10 yıl boyunca Antalya’ya verdiği hizmetleri ve seçim çalışmalarında vurguladığı ‘Aşkla Yola Devam’ sözlerinden yola çıkarak, ulaşım hizmetlerinden altyapıya, ağaçlandırma çalışmalarından spor tesislerine, tarımdan turizme kadar Antalya’ya yapmış olduğu hizmetlerini ve Antalya için gelecekte yapmayı planladığı çalışmalarını dinleyeceğiz. Bizler bu noktada seçildiğiniz takdirde projelerinizin hayata geçirilmesinde ANSİAD olarak her an göreve hazır olduğumuzu belirtir ve tekrar başarılar dileriz.

Hepinize sevgi ve saygılarımı sunarım.

 

Akın AKINCI

ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı