29.03.2019- Akın AKINCI -ANSİAD Olağan Top. / M. Böcek Topl.


Sayın Başkanım,

Değerli ANSİAD Üyelerimiz,

Saygıdeğer konuklar ve

Medyamızın değerli temsilcileri,

Ülkemizde yaklaşan yerel seçimler öncesinde Konyaaltı Belediye Başkanı ve Millet İttifakının CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Sayın Muhittin Böcek'i Antalya iş dünyası insanları ile buluşturmak, projelerini bizzat kendinden dinlemek ve konuşmak amacı ile düzenlediğimiz toplantımıza hoş geldiniz. Hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Yoğun programı arasında bizleri kırmayarak davetimizi kabul ederek bugün aramızda olan değerli başkanımıza içtenlikle teşekkür ediyor, 31 Mart seçimlerinde kendilerine başarılar diliyoruz.

Değerli konuklar,

Maalesef bu defaki yerel seçimler, hepimizin bildiği üzere tam bir genel seçim havasına büründü ve sanırım son gün son saate kadar da bu şekilde devam edecek. Bizler yerel yönetimlerimizi, her zaman demokrasinin tabanda uygulanması ve günlük yaşamımızı doğrudan etkileyen sorunların çözüm bulduğu yerler olarak değerlendiriyor, kentlerimizi yöneten ve yönetmeye talip olan belediye başkanlarımızı da bu açıdan çok önemsiyoruz.

Ancak diğer yandan da liderler düzeyindeki siyasi kutuplaşmayı ve karşılıklı suçlamaları da kaygıyla izlemekteyiz.

Değerli konuklar,

Büyükşehir belediye başkan adaylarımız, aday oldukları oldukça geniş bir coğrafyanın sorunlarını çözmek, hizmet götürdükleri hemşehrilerinin hizmetlerinden memnuniyet duymasını sağlamak gibi çok kutsal bir göreve soyunuyorlar. Gerçekte tabi ki bu görev beraberinde büyük bir organizasyon yapısını da zorunlu kılıyor.

Dolayısıyla bu noktada gözden kaçırılmaması gereken hususların başında, böylesine bir organizasyon ve hizmet operasyonunun altından kalabilecek nitelikli kadroların ihmal edilmemesi ve siyasi tercihlerin bu kadroların oluşmasında etkin olmaması en önemli arzumuz ve dileğimizdir.

CHP Antalya Büyükşehir başkan adayı Sayın Muhittin Böcek'in seçim çalışmalarında vurguladığı ''Hizmette Eşitlik'' ilkesinden yola çıkarak, alt yapıdan imara, eğitimden kültüre, toplu taşımadan kent planlamasına kadar, şehrin bütün bileşenleri ile ortak kanaat ile hareket edeceği söyleminin, seçildiğiniz takdirde hayata geçirilmesi noktasında ANSİAD olarak her an göreve hazır olduğumuzu belirtir, kendisine tekrar başarılar dileriz.

Hepinize sevgi ve saygılarımı sunarım.

 

Akın AKINCI

ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı