29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI'MIZ KUTLU OLSUN!


Değerli Basın Mensupları,

Cumhuriyet ile birlikte kazandığımız değerlerimiz,  ülke geleceğimizin, özgür düşüncenin ve bağımsızlığımızın temel taşıdır. Bu doğrultuda tam 30 yıl önce ANSİAD’ın temelleri atılırken, o güne tanıklık eden kurucularımız derneğimizin değerleri kapsamında ilk sıraya “ANSİAD demokratik ve laik hukuk devleti ilkelerine bağlıdır” maddesiyle adım atmışlardır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan bugüne Mustafa Kemal Atatürk’ün koyduğu muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma hedefinin ancak çağdaş bir devlet ve toplum yapısıyla hayata geçirilebileceği unutulmamalıdır.

Türkiye Cumhuriyeti'nin 96. kuruluş yıl dönümünde kazanımlarımızı daha ileriye taşımak, demokrasimizi her geçen gün daha da güçlü kılmak ve hukukun üstünlüğünü kabul ederek saygı göstermek bizim için çok büyük önem arz etmektedir.

ANSİAD olarak her dönem olduğu gibi Cumhuriyetimizi güçlü kılacak adımların takipçisi ve destekçisi olmaya devam edeceğiz.

Laik, demokratik ve adalet temelinde bir hukuk devleti olma anlayışıyla temelleri atılan Cumhuriyetimizin teminatı, toplumumuzun azim ve kararlılığıdır. Bu teminat, ülkemizi asırlar boyunca karşısına çıkan bütün zorluklara karşı ayakta tutan önemli bir güç olmuştur. Bu irade ile 96 yıldır ayakta duran Türkiye Cumhuriyeti, dünyanın ve ülkemizin içinde bulunduğu savaşları, terör olaylarını ve istikrarsızlıkları bertaraf edecek güçtedir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini oluşturan değerler ve bu değerleri daha ileriye taşıyabilecek olan ilkeler, güçlü bir demokrasi ve cumhuriyet ilkelerine bağlı bir hukuk devleti olmakla beraber, ekonomimizi güçlendirecek adımlarla birlikte hızlı bir kalkınma reformudur. Bu reformları hızla hayata geçirmek ana hedef olmalı, ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkaracak sosyal ve siyasal adımlar atılmalıdır.

Topluma çağdaş uygarlığı işaret eden ve bu hedef uğrunda Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerini atan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, Cumhuriyetimizin 96. yıl dönümünde bir kez daha minnet ve saygıyla anıyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'mızı kutluyorum.

 

Detaylı bilgi için;

Ebru ÇENGELOĞLU YILDIRIM

Basın Danışmanı

E-mail: basin@ansiad.org.tr

Tel: 0242 3120303

Fax: 0242 3215511