ANSİAD’TAN CUMHURİYETİN 96. YILINA ÖZEL ETKİNLİK  


ANSİAD ve ATİK iş birliğiyle Cumhuriyet Bayramı’na özel düzenlenecek olan 1. ANSİAD Cumhuriyet Tenis Turnuvası 19 Ekim’de başlıyor

Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ANSİAD) ve Antalya Tenis İhtisas ve Kulübü (ATİK)’nün iş birliğinde Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında bu yıl ilk kez düzenlenecek olan 1. ANSİAD Cumhuriyet Tenis Turnuvası, 19 Ekim-27 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

TURNUVAYA DAVET

Tenis sporu ile uğraşan herkesi turnuvaya katılmaya davet eden ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Akın Akıncı, “17 Ekim tarihine kadar ATİK ile irtibata geçerek tenis turnuvasına kaydınızı yaptırabilirsiniz. 18 yaş üstü kişilerin katılabileceği etkinliğimiz 19 Ekim günü başlayacak ve 27 Ekim tarihinde de final etkinlikleri ile son bulacak” dedi. Bedensel ve sosyal yeteneklerin gelişmesi adına etkinliği önemsediklerini kaydeden Başkan Akıncı, “Bu yıl ilkini düzenleyeceğimiz etkinliğimizin yıllar boyunca, bizden sonraki yönetimlerimizin de üzerine koyarak geliştireceği bir çalışma olmasını temenni ediyoruz” diye konuştu. Sporun herkes için önemli bir disiplin olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Akıncı, “Spor, cumhuriyetimizin kuruluşundan beri gençlerimizin ve halkın yararına, Mustafa Kemal Atatürk’ün geliştirilmesini ön gördüğü ve bunun için ciddi çalışmalar yürüttüğü bir alan. Bu yüzden de projeyi hayata geçiren arkadaşlarımı bu fikirlerinden dolayı kutluyorum” dedi.

ÖDÜLLÜ TURNUVA

İnsanları spora özendirme adına tenis sporu ile uğraşan kişileri kapsayan turnuva, 18 yaş ve üzeri sporcuların katılımına açık olacak. Sporcuların Kadınlar, Erkekler ve Çiftler kategorilerinde yarışacağı turnuvada Master Kadın ve Master Erkek kategorileri birincilerine 5 bin TL, ikincilerine de 2 bin 500’er TL ödül, Çiftler Kategorisinde Master Double ve Master Mix birincilerine 1.000’er TL ikincilerine de 500’er TL ödül verilirken, diğer kategorilerde yarışan birincilere 500’er TL ikinci olanlara da 250’şer TL ödül verilecek.

Detaylı bilgi için;

Ebru ÇENGELOĞLU YILDIRIM

Basın Danışmanı

E-mail: basin@ansiad.org.tr

Tel: 0242 3120303

Fax: 0242 3215511