ANSİAD 2018 YILIN BAŞARILI İŞ İNSANI, SANAT VE MEDYA ÖDÜLÜ DUYURUSU


GELENEKSEL ANSİAD ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

‘YILIN BAŞARILI İŞ İNSANI’ ÖDÜLÜ HACIARİFOĞLU’NUN

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) tarafından geleneksel olarak düzenlenen ‘2018 Yılın Başarılı İş İnsanı Ödülü’ne ANSİAD üyesi, Hacıarifoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Hacıarfioğlu layık görüldü. ANSİAD'ın Yılın İş İnsanı, Yılın Sanat Ödülü ve Yılın Medya Ödülü 5 Ocak Cumartesi günü düzenlenecek ANSİAD'ın geleneksel ödül töreninde sahiplerini bulacak.

ANSİAD Yılın Başarılı İş İnsanı ödülünde adaylar;

Þ     Yaptığı yatırımlar ve işletmenin ülke ve bölge ekonomisine katkıları

Þ     İş kapasitesinin büyüklüğü, sağladığı istihdam ve ödediği vergi

Þ     Müteşebbis kişilik, çevre ile uyum, sosyal sorumluluk bilincinde estetik, sanatsal, tarihi, kültürel değerlere önem vermesi,

Þ     Kültürel kapasitesi, verimlilik ve eğitime katkısı,

Þ     Sivil Toplum Kuruluşlarındaki gayret ve performansı

Þ     İnovasyon ve kalite bilincinin yerleşmesi ve gelişmesine sağladığı katkı

konularında değerlendiriliyor.

‘BEN BİR TÜRK ZABİTİYİM’ KİTABININ YAZARI AYDEMİR’E YILIN SANAT ÖDÜLÜ

1982 Yılında, 30 günde 3000 gönüllü asker ile Erzincan’daki Keşiş Dağına doğadaki malzemeleri kullanarak yaptığınız dünyanın en büyük portresi olan Atatürk Portresi’ni yapması, Antalyalı kahraman Topçu Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul’un hayatını araştırarak “Ben Bir Türk Zabitiyim” belgesel eseri kütüphanelerimize kazandırması nedeniyle ‘ANSİAD 2018 Yılın Sanat Ödülü’nün Ressam, Araştırmacı ve Yazar Mustafa Aydemir’e verilmesi kararlaştırılmıştır.

2018 ANSİAD YILIN MEDYA ÖDÜLÜ MEHMET ÇINAR’IN

Batı Akdeniz Bölgesi il ve ilçelerinde yazılı basın, görsel ve işitsel basın ile internet medyası alanlarında hizmet veren medya mensuplarının desteklenmesi ve bölgemizin ekonomik hayatının gelişmesine katkıda bulunacak eserlerin üretilmesini özendirmeyi amaçlayan ANSİAD Yılın Medya Ödülü’nün, ‘Krize İnat Dev Yatırım’ haberiyle, Demirören Haber Ajansı (DHA) Muhabiri Mehmet Çınar’a verilmesi kararlaştırıldı. ANSİAD'ın Geleneksel Ödülleri 5 Ocak 2019 Cumartesi günü Akra Hotel’de yapılacak olan ANSİAD 29. Kuruluş Yıl Dönümü Balosu ve Ödül Töreni’nde sahiplerine verilecek.

Detaylı bilgi için;

Ebru ÇENGELOĞLU

Basın Danışmanı

E-mail: basin@ansiad.org.tr  

Tel: 0242 3120303

Fax: 0242 321551128122018