ANSİAD MEDYA ÖDÜLLERİNE BAŞVURULAR BAŞLADI


B A S I N   B Ü L T E N İ

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD), 1995 yılından bu yana her yıl yazılı, görsel, işitsel ve internet basını kategorilerini içeren “ANSİAD YILIN MEDYA ÖDÜLÜ”nü vermektedir.

ANSİAD medya ödülü ile; Batı Akdeniz Bölgesi il ve ilçelerinde yazılı basın, görsel ve işitsel basın ile internet medyası alanlarında hizmet veren medya mensuplarının desteklenmesi ve bölgemizin ekonomik hayatının gelişmesine katkıda bulunacak eserlerin üretilmesini özendirmeyi amaçlamaktadır.

Aşağıda katılım koşulları belirtilen yarışmaya katılmak isteyen basın mensuplarının, çalışmalarını 1 asıl, 1 dvd formatında en geç 23 Kasım 2018 Cuma günü saat 17.00'ye kadar ANSİAD Ofisine (Meydan Kavağı Mah. Perge Bulvarı Atmaca İş Merkezi C Blok No:56 K:1 D:101-102 07200 Muratpaşa/ANTALYA) teslim etmeleri gerekmektedir. (Bu tarihi geçen başvurular hiçbir şekilde kabul edilmeyecektir.)

Saygılarımızla. 26 Ekim 2018

Necdet ALKANDEMİR

ANSİAD Basından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi

“ANSİAD YILIN MEDYA ÖDÜLÜ” KATILIM KOŞULLARI

Bu yarışmada; 26 Ekim 2017 – 26 Ekim 2018 tarihleri arasında yayınlanmış olan; Batı Akdeniz Bölgesi’nin ekonomik ve sosyal gelişimine doğrudan katkıda bulunan özgün, bağımsız ve dürüst gazetecilik ilkelerine uygun eser, “ANSİAD 2018 YILIN MEDYA ÖDÜLÜ”nü almaya hak kazanabilecektir.

Yarışmaya sadece bir dalda ve 3 çalışma ile katılım sağlanabilir. Adaylar çalışmalarını içeren dosyaya ekteki formu eksiksiz doldurarak eklemeli, eser ortak bir çalışma ürünü ise, birlikte katılım formu hazırlanmalı ya da ortağın izin yazısı alınmalıdır. Başka bir yarışmada ödül almış çalışmalar kabul edilmeyecektir. Bu nedenle adaylar, çalışmalarının başka meslek örgütleri tarafından ödüllendirilmemiş olduğunu katılım formunda belirtmelidirler.

Değerlendirme yapılırken, basın mensuplarının yerel konulara ve sorunlara mesleki ahlak kuralları çerçevesinde değinmesinin, yayımlanan yayın organında kitlelere ifade etmesinin dikkate alınacağı yarışmada ödüle esas alınacak ölçütler aşağıdaki gibidir:

-      Batı Akdeniz Bölgesi’nin ekonomik ve sosyal gelişimine doğrudan katkıda bulunmak

-      Özgün, bağımsız ve dürüst gazetecilik ilkelerine uygunluk

Yapılan değerlendirme sonucunda; ödül sahibine başarı belgesi ile bronz döküm özel tasarım ödül sembolü verilecektir. Ödüller, 05 Ocak 2019 tarihinde yapılacak törenle sahiplerine takdim edilecektir.

Çalışmaları değerlendirecek Seçici Kurul; aşağıdaki 11 kişiden oluşur:

-Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Temsilcisi (1 kişi)

-Antalya Bilim Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Temsilcisi (1 Kişi)

-Antalya Gazeteciler Cemiyeti Temsilcisi (2 Kişi)

-Yaygın Medya Temsilcisi (1 Kişi)

-Gazeteci & Yazar Erdoğan KAHYA

-ANSİAD Temsilcileri (5 Kişi)

Başvuru dalları ve kategorileri aşağıdaki şekildedir:

 Yazılı Basın dalı

-        Haber

-        İnceleme-Araştırma

-        Röportaj

-        Makale

 Görsel Basın dalı

-        TV Programı

-        TV Haberi

-        TV Röportajı

-        Belgesel

İşitsel Basın dalı

-        Radyo Programı

-        Radyo Haberi

-        Radyo Röportajı

İnternet Basını dalı

-        Haber

-        Röportaj

-        Makale

-        İnceleme-Araştırma

 

Konuyla İlgili Detayı Bilgi İçin;

Ebru ÇENGELOĞLU

Basın Danışmanı

E-mail: basin@ansiad.org.tr

Tel: 0242 3120303

Fax: 0242 3215511yilin
katilim