ANTEV BURSİYERLERİ İLE BULUŞTU


Antalya Eğitim ve Araştırma Vakfı (ANTEV) bursu ile üniversite eğitimi gören gençlerle yeni projelere imza atmak için toplandı

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) Başkanı M. Sadi Kan, ANTEV Başkanı Osman Vural, ANSİAD ve ANTEV Başkan Yardımcısı Dr. Tülin Özkan, önceki başkanlardan Orhan Tat ve ANTEV Danışmanı Doç. Dr. Emin Serin’le birlikte, çeşitli yıllarda ANTEV’in verdiği burslarla üniversite tahsilini tamamlayan ve üniversitede halen eğitim gören bir grup gençle ANSİAD ofisinde bir araya geldiler. Toplantıda konuşan ANTEV Başkanı Osman Vural, ANTEV’in ANSİAD bünyesinde 1992 yılında kurulduğunu hatırlatarak, “ANTEV, eğitimin ülkemizde temel sorun olması, günümüzde bilginin en büyük güç ve en büyük değer haline gelmiş olması ANTEV’in doğuşunu sağlamıştır. Hedefimiz 1992 yılından beri üstlenmiş olduğumuz bu misyonu, Vakıf Üniversitesi kurarak sürdürmek amacındayız” dedi. Vural, kuruluştan bu yana 4 bin kişinin üzerinde öğrenciye üniversite bursu verdiklerini de belirterek, “Bundan böyle üniversite bitiren burslu öğrencilerimizle iletişimimizi geliştirerek birlikte projeler yapmak istiyoruz” diye konuştu.

‘ÜNİVERSİTENİN AÇILIŞINI HEP BİRLİKTE YAPACAĞIZ’

ANSİAD Başkanı M. Sadi Kan, ANSİAD öncülüğünde kurulan ANTEV’in eğitime verdiği katkılarla gururlandıklarını belirterek, Vakfın 25’inci kuruluş yıl dönümünde yaklaşık 15 milyon TL ile ülke eğitimine ve binlerce öğrencinin topluma kazandırılmasında etkin rol oynadığını dile getirdi. Başkan Kan, “Antalya’nın üniversiteler şehri olması için daha önce başlattığımız bir projemiz var.  Bunun için vakfımız ANTEV ile yüksek teknoloji bölümlerinden oluşan bir üniversite kuracağız” dedi. Kan, üniversite kurma çalışmalarını Antalya’nın öncü kuruluşları ANSİAD, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Antalya Ticaret Borsası (ATB) ve Kepez Belediyesi ile birlikte sürdürdüklerini belirterek, “Yer tahsisi aşamasında ciddi mesafe aldık. Şehir merkezinde yapılandırılan merkez binasıyla, Kepez İlçesi, Odabaşı Mahallesi’nde 127 dönümlük bir arazide ana kampüsünü kuracağımız, eğitim kalitesiylede adından söz ettiren bir üniversitenin açılışını hep birlikte yapacağız” diye konuştu.

ÖĞRENCİLERE İŞ VE STAJ DESTEĞİ

Danışman Doç. Dr. Emin Serin de, Vakfın burs verdiği öğrencilerle ilgili yaptıkları analizler sonucu, bir proje grubu oluşturarak öğrencilerin fikirlerini değerlendirmeyi amaçladıklarını söyledi. Serin, kısa sürede bir CV istihdam havuzu, diğer STK’lar ve üniversitelerle ilişkiler ve staj konularında da öğrencilere yapabilecekleri destekleri belirlemek istediklerini söyledi. Toplantıya katılan öğrenciler de aldıkları karşılıksız burs konusunda Vakıf yöneticilerine teşekkür ederek, mezuniyet sonrası iş bulmada konusunda Vakfın desteğini beklediklerini, proje grubunda da seve seve çalışacaklarını dile getirdiler.

Detaylı bilgi için;

Ebru ÇENGELOĞLU

Basın Danışmanı

E-mail: basin@ansiad.org.tr  

Tel: 0242 3120303

Fax: 0242 3215511