DR. DOĞU PERİNÇEK; ‘HDP’Yİ KAPATACAĞIM’


Vatan Partisi Genel Başkanı ve T.C. Cumhurbaşkanı Adayı Dr. Perinçek, “Türkiye'de barış kucaklayarak gelmiyor. FETÖ'yü kucaklayarak, PKK'yı kucaklayarak bir barış yok. Türkiye'nin önünde HDP'yi meclise sokarak bir barış yok. Ben cumhurbaşkanı olursam HDP’yi kapatacağım” dedi.

Vatan Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Dr. Doğu Perinçek, Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) üyeleriyle buluştu. Toplantı Başkanlığını ANSİAD Başkanı Sadi Kan’ın yaptığı toplantıda konuşan Perinçek, dünya ve ülke gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin borç batağının içerisinde olduğunu kaydeden Perinçek, çırpınmadan dolayı da bir çözüm çıkmadığını söyledi.

‘HDP ÇÖZÜM DEĞİL’

Dr. Doğu Perinçek, “Türkiye'de barış kucaklayarak gelmiyor. FETÖ'yü kucaklayarak, PKK'yı kucaklayarak bir barış yok! Türkiye'nin önünde HDP'yi meclise sokarak bir barış yok. Biz bunu yaşadık, açılım dendi Kürt açılımı. O açılım süreçlerinde hendekler kazdılar, mayınları döşediler. Amerika'nın silahlandırdığı bir terör örgütüyle barışçı yoldan bir çözüm yoktur. Onu Cumhurbaşkanı yardımcısı yaparak hükumete gelip sokarak bir çözüm yoktur. Türk Ordusu Afrin'e girdiği zaman HDP havlu attı. Oyları yüzde iki, üçe düşmüş olan HDP'yi meclise sokacağız diye uğraşıyorlar, HDP'siz olmaz diyerek, Tayyip Erdoğan'ı devirmek için HDP ile beraber olmak zorundayız algısı yaratılıyor, 60-70 tane HDP Milletvekili gelirse Tayyip Erdoğan yıkılırmış. Hepiniz yıkılırsınız. HDP ile Tayyip Erdoğan'ı yıkma projesi yapanlar Türk Milleti'ni kaybederler” diye konuştu.

DEVLET HAZİNESİNDEN 91 MİLYON TL

Türkiye’nin vatan bütünlüğünü sağlayacaklarını kaydeden Dr. Doğu Perinçek, “HDP'yi kapatacağım. Hem diyorsunuz PKK'nın mali kaynakları var, Ocak ayından beri HDP'ye devlet hazinesinden 91 Milyon TL verildi. Türkiye'yi bölsün diye 91 Milyon TL veriyorsun. Amerika'dan silah alanlara, hendek kazanlara veriyorsun bu parayı. Hepimiz biliyoruz, HDP'nin PKK olduğunu dürüst olmamız lazım. Türkiye bir milli direnme dönemine girmiştir” dedi. Perinçek, “HDP Meclis'e, hükümete sokulduğunda Türkiye'nin önünde bir barış yok. Selahattin Demirtaş'ı cumhurbaşkanı yardımcısı yaparak bir çözüm yok. Ana dilde eğitim diye Kürtçeyi getirerek, bir çözüm yok. Hukuk okutamazsınız Kürtçe. Ticaret Hukukundan tek bir maddeyi Kürtçeye çevirsinler bakalım. Çeviremezler, yalan bunlar. Türk ordusu Afrin'e girdiği zaman HDP'nin oyları 2 puan düşmüştü. HDP, siyasette yıldız şimdi. Ülkenin gözüne kül atılıyor. PKK, HDP, ABD ve İsrail ile bir çözüm yok” dedi.

‘ATATÜRK GİBİ DÜŞÜNMELİYİZ’

Zor zamanlarda Norveçlilerin ‘Atatürk gibi düşünmeliyiz’ şeklinde bir deyimleri olduğunu kaydeden Perinçek, “Batağın içinde istediğiniz kadar çırpının sonucu görüyorsunuz, zor zamanlarda büyük çözümler göz önüne geliyor. Bizim destanlarımız da öyle Ergenekon’dan demir dağları eritip çıkmış bir milletiz, bugün de Mustafa Kemal Atatürk gibi düşünmemiz gerekiyor. Türkiye ancak bir devrimle bu bataklıktan çıkabileceği bir noktaya geldi. Atatürkçülükte bundan başka bir şey değildir. Türkiye’nin bu borç batağından kurtulması ancak üretim ekonomisine yönelmesiyle gerçekleşecektir” diye konuştu.

ATLANTİK DAĞILIYOR

Perinçek, “Türkiye eski Dünya'da, Atlantik sistemi denen dünyanın fedai ülkelerindendi. Eski Dünya'nın en ağır yükünü çeken ülkelerinden biriydi. Atlantik sisteminin Türkiye gibi ülkelerden çökmeye başlaması sürpriz değil. Sadece Türkiye değil, Atlantik sisteminin içinde büyük bir kavga başladı. Atlantik sistemi içinde bir dağılma gözüküyor” dedi. Batı Asya’nın birleştiğini dile getiren Dr. Perinçek, “Batı Asya’nın mazlumları birleşiyorlar Rusya’yı yanlarına alıyorlar. Türkiye kefeni yırtmaya başlamıştır. Silivri duvarlarını yıkan adam olarak söylüyorum, FETÖ ile birlikte kurulan AKP iktidarı döneminde FETÖ’yü yıktık. Türkiye bir milli direnme dönemine girmiştir. Ekonominin rakamları imkanları ortada Türkiye’nin bu dar boğazından zorluklar paylaşarak, emekçilerin fakir fukaranın sırtına yıkmadan zorlukları paylaşarak çıkılacak bu dönemden” diye konuştu.

ÇİN, RUSYA VE ALMANYA TİCARET ORTAKLARIMIZ

Ekonomi ile güvenliğin örtüştüğünü kaydeden Dr. Perinçek, “Ekonomi ile güvenliğin birleştiği bir dönem yaşıyoruz. Çin, Rusya ve Almanya bugün en büyük ticaret ortaklarımız. Dün G-7 zirvesinde gördük, bu sistem çökmüştür. Diğer yanda ise ne var? Şangay İşbirliği toplantısı var. Üreten ülkeler, yükselen Asya var. Türkiye’yi kimse Atlantik sistemine tekrar sokamaz. Bu tercihlerden bağımsız, nesnel bir süreçtir” dedi. İran ve Rusya ile yaşanan sorunlarda çözüme çalıştıklarını dile getiren Perinçek, “Geçtiğimiz yılsonunda İran’da yüksek dereceli görüşmeler yaptık. Ali Ekber Velayeti ile görüştük. İran’dan ucuz mazot alacağız, çiftçimize, üreticimize 2 liradan vereceğiz o mazotu. Uçak krizi olduğunda yine burada sizlere söz vermiştik, bu sorunu aşacağız demiştik. Ne oldu sonra? Rusya ile gittik görüştük. Krizi aştık ve yeniden Türk-Rus ilişkilerini sağlamlaştırdık” diye konuştu. Dr. Perinçek, “Değerli sanayicilerimiz, iş adamlarımız, planlı, halkçı ve kamucu bir ekonomiye geçeceğiz. Sizlerden yetki istiyoruz. Türkiye’yi ancak Vatan Partisi önderliğinde komşularla barış içinde ve üretim ekonomisini temel alan şekilde biz yönetiriz” diye konuştu. Toplantı, ANSİAD Başkanı Sadi Kan’ın, Vatan Partisi Genel Başkanı ve T.C. Cumhurbaşkanı Adayı Doğu Perinçek’e plaket takdimiyle sona erdi.

Detaylı bilgi için;

Ebru ÇENGELOĞLU

Basın Danışmanı

E-mail: basin@ansiad.org.tr  

Tel: 0242 3120303

Fax: 0242 3215511