ANSİAD TURİZM SEKTÖRÜ ÜYE İŞYERİNDE TOPLANDI


SEKTÖRDE YENİ BİR KONSEPT: THE ROOM HOTEL

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) Turizm Sektörü, kahvaltılı toplantıyı üye işyerinde gerçekleştirdi. Sektör Başkanı Yeliz Gül Ege, ANSİAD Üyesi Hüseyin Akçor'un, sektörde yeni geliştirdiği konseptle, uzun süreli Antalya'ya görevli gelen ve geçici süreli kente gelen kamu ve özel sektör görevlilerinin konaklama sorununun çözümüne yardımcı olduğunu belirterek, turizmin Antalya'da başladığı ilk yıllarda sıkça rastladığımız apart otel çeşidine modern bir örnektir dedi. 


ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Eroğlu ve Turizm Sektörü üyelerinin de katıldığı ziyarette, oteli ile ilgili bilgi veren Hüseyin Akçor şunları söyledi:

“The Room Hotel 5 ayrı binadan oluşuyor. Aynı semtte birbirine yakın olan tesislerimiz The Room Hotel'den yönetiliyor. Merkez bina 24 oda, 48 yataklı bir butik şehir oteli, diğer 4 tesisimiz ise 1+1, 2+1 ve 3+1 odalı, 60 ila 150 metrekare arasında değişen büyüklüklerde. Tüm eşyaları modern apart sistemi ile işlettiğimiz bu tesislerin bir bölümünde kahvaltıyı odada veriyoruz. Uzun süreli kalan dairelerde ise misafirlerimiz kahvaltılarını kendileri hazırlıyor. Bunun için her türlü imkanı sunuyoruz. Marketten alışveriş yapıp kendi evine gider gibi konaklıyorlar. Bu apartmanlarda haftada bir, kısa süreli kalanlarda ise her gün oda temizliği yapılıyor.”


Turizm Sektörüne, müteahhitlik yaparken bu konudaki eksikliği fark ederek tesadüfler sonucu girdiğini dile getiren Hüseyin Akçor, müşteriyi kendi pazarlama teknikleri ile bulduklarını, acentelerden da müşteri kabul ettiklerini belirterek, “12 ay doluluk hedefimiz %65'di. Ancak henüz ilk ayda yüzde 95'i yakaladık. Müşteri portföyümüzün yaz aylarında yüzde 40-45'i yabancı, kış aylarında ise bu oran yüzde 10-15'e düşüyor” diye konuştu.


Turizm Sektörü Başkanı Yeliz Gül Ege de kahvaltı eşliğinde yapılan toplantılarda sektör sorunlarını da gündeme getirip tartıştıklarını ve yararlı olduğuna dikkat çekerek, Hüseyin Akçor'un kıyı ve şehir otelciliği dışında bilinen, ancak yeni konsept geliştirerek önemli bir açığı kapattığını söyledi.


ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Eroğlu da, Hüseyin Akçor'u girişimci ruhu nedeniyle kutlayarak, sektör toplantılarının, örnek olması ve iletişimin sürdürülebilir olması nedeniyle önem kazandığını dile getirdi.