ANSİAD 2010 YILIN BAŞARILI İŞADAMI ÖDÜLÜ SAHİBİ İBRAHİM ŞENCAN OLDU

2010 ANSİAD

YILIN BAŞARILI İŞADAMI ÖDÜLÜ SN.İBRAHİM ŞENCAN’A VERİLECEK
 
ANSİAD (Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği) tarafından geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 16.sı verilen  "YILIN BAŞARILI İŞADAMI ÖDÜLÜ"nü Sn.İbrahim ŞENCAN aldı.

ANSİAD Yüksek Danışma Kurulu tarafından yapılan değerlendirme sonucunda ödül verilmesi uygun görülen Sn.İbrahim ŞENCAN,

1931 Yılında Bucak’ın Ürkütlü köyünde doğdu. 1948 Yılında Antalya Lisesi’nden, 1953 yılında da İ.TÜ. İnşaat Fakültesi’nden mezun oldu. Kasım 1953’de Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’na kaydolarak taahhüt işlerine başladı. 2003 Yılında Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’ndan ticarette 50. yıl ve İTÜ Rektörlüğünden de Mühendislikte 50. yıl rozet ve plaketlerini aldı. 57 Seneden beri aktif ticaret hayatının içinde olup, halen 6 ayrı firmadan oluşan grubun başında çalışmaktadır.

Y.Müh. İbrahim ŞENCAN, Çallıoğlu İnşaat firmasını 1953 yılında kurdu. Firma 1953’den bu yana halen faaliyettedir. Ayrıca;

1976 Yılında kurduğu ÇALLIOĞLU İNŞAAT SANAYİ ve TİCARET A.Ş.,

Mayıs 1982’de kurduğu ÇALLIOĞLU PREFABRİK YAPI ve TİCARET A.Ş.,

Kasım 1991’de kurduğu ÇALLIOĞLU BETON MADENCİLİK AKARYAKIT SANAYİ ve TİCARET A.Ş.,

Kasım 1995’de kurduğu ÇAP İNŞAAT SANAYİ ve TİCARET A.Ş.(İstanbul) halen faaliyettedir.

Bu şirketler vasıtası ile, özellikle Antalya, Burdur, Isparta, Afyon, Aydın ve Hatay’da sulama tesisleri, barajlar, köprüler, bina inşaatları ile İstanbul, Antalya, Burdur, Isparta ve Eskişehir’de muhtelif sanayi tesislerinin prefabrik karkas inşaatlarını yapmıştır.

Özellikle, 1981 yılında kızı İTÜ İnşaat Fakültesi’ni, 1988 yılında oğlu Boğaziçi Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirdikten ve İTÜ mezunu damadının da 1987’de aralarına katılmasından sonra grup daha da güçlenmiştir. Çocuklarından her biri şirketlerden birinin yönetimini üstlenmişlerdir.

ANSİAD Yılın Başarılı İşadamı ödülünde adaylar;

- Yaptığı yatırımlar ve işletmenin ülke ve bölge ekonomisine katkıları

- İş kapasitesinin büyüklüğü, sağladığı istihdam ve ödediği vergi

- Müteşebbis kişilik, çevre ile uyum, sosyal sorumluluk bilincinde estetik, sanatsal, tarihi, kültürel değerlere önem vermesi,

- Kültürel kapasitesi, verimlilik ve eğitime katkısı,

- Sivil Toplum Kuruluşlarındaki gayret ve performansı

- İnovasyon ve kalite bilincinin yerleşmesi ve gelişmesine sağladığı katkı

konularında değerlendiriliyor.

Sayın İbrahim ŞENCAN’a ödülü, 15 Ocak 2011 tarihinde Barut Hotels Lara Resort’da yapılacak olan ANSİAD 21.KURULUŞ YILDÖNÜMÜ balosunda verilecektir. Kendisini ANSİAD camiası olarak kutluyor, çalışmalarında üstün başarılar diliyoruz.