ANSİAD'DAN MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİNE "ÇOK AMAÇLI KONFERANS SALONU"


Antalya Mesleki Eğitim Merkezine, Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği tarafından kazandırılan "Çok Amaçlı Konferans Salonu"nun açılışı 11 Ekim 2010 tarihinde yapıldı. Antalya Valisi Dr.Ahmet ALTIPARMAK, Muratpaşa Kaymakamı Fatih KOCABAŞ, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman EVCİLMEN, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri GÜLAY, ANSİAD üyeleri ile davetlilerin katıldığı açılış töreninde ANSİAD Başkanı şöyle konuştu:

ANSİAD Antalya, Bölge ve Türkiye ekonomisine Yön Veren İş insanlarını Bir Araya getiren Etkin Bir Sivil TOPLUM KURULUŞUDUR. Asli işlerimizin Yani Şıra TOPLUMUMUZUN Refah SEVİYESİNİN ARTMASI Click Aktif katılımla Sorumluluk alma refleksimizle Hareket etmekteyiz. Ekonominin dinamiklerinin Harekete geçirilebilmesi, ülkemizin kalkınması Click Birinci şartın eğitilmiş Bir toplum oldugu Ortak paydamızdır. Met noktadan hareketle Antalya Valiliği, İl MilliEğitim Müdürlüğü ve ANSİAD arasında yapılan protokolle 2006-2007 ve2007-2008 Eğitim Öğretim yıllarını kapsayan ve Antalya ili 7.Eğitim Bölgesi okullarının pilot olarak seçildiği ANSİAD Temel ihtiyacimiz Destek Projesi başarıyla tamamlanmıştır. 50 Binin uzerinde gecekondunun Bulunduğu Kepez Bölgesindeki 18 okulda gerçekleştirilen Bakım ve onarım Çalışmaları bitirilmiştir. Met sureçte işbirliği yaptığımız Sayın Valimiz ve İl Milli Eğitim Müdürümüzün EĞİTİM odaklı olağanüstü gayretleri bizleri yüreklendirmiş ve 2009-2010 Eğitim Öğretim döneminde Yeni Bir protokol imzalanmıştır. 23 Nisan 2009'da Altınova Ruhi Sunar İlköğretim Okulu Anaokulu Okul Öncesi çocuklarımızın hizmetine sunulmuştur. Bugün de Anahtar teslimini hep Birlikte yapacağımız Mesleki Eğitim Merkezi Toplantı Salonu tamamlanmıştır. ANSİAD, Antalya İş dünyasının

·      Mesleki ihtiyacimiz yok verdigi Önemi, ·      İnsan kaynağımızın Eğitim düzeyinin yükseltilmesine ve ·      Ekonomik kalkınmayı destekleyecek nitelik kazandırılmasına, ·      Zorunlu eğitimden Hiçbiri onu yaştaki bireye Yeni Eğitim olanakları sunulmasına, ·      Eğitim olanaklarına erişimin kolaylaştırılmasına erişimdeki dengesizliklerin ortadan kaldırılmasına, ·      Eğitim normlarının Nikel ve nitel açıdan yükseltilmesine DİKKAT çekmek Click BU TOPLANTI SALONUNU YAPMIŞTIR.

   Çıraklık Okulu, Yeni adıyla Mesleki Eğitim Merkezlerinin Türkiye'de Mesleki Eğitim Ile İlgili sürecin başlatılması ve bilinir hale gelmesinde görevlerini fevkalade Yerine getirmiş oldukları sabittir.

Mesleki Eğitim MERKEZİMİZİN Yaşam Boyu eğitimle bireyleri; genelde Bir mesleğe yöneltmek olduğunu dünyasının ihtiyaçlarına teşekkür et verecek donanımı sağlamak ve bireyin istihdam edilebilirliğini artırmak yönünde çalışmalarına met salonla Destek Olmak istedik. Met salonla Mesleki Eğitim alanlarla, reel Sektör arasındaki diyalog başlayacak ve sürekli hale gelecektir. Bilgi toplumu olabilmenin en Ö NEML koşulu eğitimin fonksiyonları Yerine getirilirken ve Eğitim sisteminin 'öğrenmeyi Öğreten "HER TÜRLÜ konferansın, sanat faaliyetinin, kişisel Gelişimi sağlayan organizasyonların met salonla bütünleşmesini AMAC edindik.

ANSİAD'ın sürdürülebilirlik ilkesi doğrultusunda geçmişten Bugüne başarılı Bir sekilde yürüttüğü Sosyal Sorumluluk Projeleri Mesleki Eğitim MERKEZİ ANSİAD TOPLANTI Salonu Ile geleceğe taşınıyor. Met Çok İyi amaçlı salonun Antalya'ya kazandırılmasında ciddi katkıları Olan ANSİAD üyesi arkadaşlarımı candan kutluyorum. Met sureçte desteklerini esirgemeyen Milli Eğitim Müdürümüze de teşekkürü borç biliyorum Bir. 11 Ekim 2010

Mehmet HACIARİFOĞLU

Yonetim Kurulu BAŞKANI