ANSİAD, YÜKSEK DANIŞMA KURULU BAŞKANINA VEDA ETTİ


“BENİM KİTABIMDA YENİLMENİN YERİ YOK”. Business Akdeniz Dergisi’ne verdiği son röportajda böyle demişti Güngör PEKŞEN. Sahiden de 62 yıllık hayatına o kadar çok olay sığdırmıştı ki. Bugünkü noktaya hiç de kolay gelmediğini, yaşadıklarıyla 40 yıllık iş hayatında en büyük kazanımının tecrübe ve birikim olduğunu belirtmişti.

 

 Güngör PEKŞEN, her sohbetinde iş hayatındaki dönüm noktasının ANSİAD’la tanışması olduğunu, gerçek kimliğini ANSİAD’a borçlu olduğunu söylerdi. Hiçbir zaman doğru yoldan ayrılmamaları, yenilme, yorulma, yılma kelimelerini unutmaları ve hayatta her şeye hazırlıklı olmaları konusunda gençlere öğüt verirdi.

 

1995 Yılında kurduğu ve kurucu başkanlığını yaptığı Kalite Derneği’ni çok önemsiyordu. Bu dernekte yaptığı yoğun çalışmalar sayesinde Antalya’da ISO belgeli firmaların sayısı hızla arttı.

  

1999-2000 Yılları arasında ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. 2000 yılında Türkiye’de Tüsiad’dan sonra ISO belgesi alan ikinci Siad, Ansiad oldu. Bu çalışma diğer Siad’lara da örnek teşkil etti.

 

Şubat 2001 – Mayıs 2003 arasında yürüttüğü ANTEV (Antalya Eğitim ve Araştırma Vakfı) Mütevelli Heyet Başkanlığı süresince yetişkin eğitimine önem vererek, Antalya’da birçok işadamının kendilerini geliştirmelerinde öncü oldu.

  

Mart 2006’dan beri Antalya Hukuk Fakültesini Geliştirme Derneği’nde Yönetim Kurulu üyeliği yapan PEKŞEN, burada da aktif çalışmalarda bulunuyordu.

  

Antalya’nın gururu olan ve 30 yıl önce kurduğu Levent Kimya şimdi dev bir marka. Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde 35.000 m2 alan üzerine kurulu, bünyesinde 30 mühendis ve 466 personel çalıştıran Levent Kimya, geleceğin yıldızı olma yolunda da emin adımlarla ilerliyor. Eminiz ki oğulları Atıl ve Ahmet, bayrağı daha da yükseğe taşıyacaklar.

  

Ocak 2009’dan bu yana Yüksek Danışma Kurulu Başkanlığını yapan Güngör PEKŞEN girişimci kimliği, çalışkanlığı, dürüstlüğü ve candan arkadaşlığı, ağabeyliği ile hepimiz için, özellikle de gençler için her zaman rol model olarak kalacaktır.

  

ANSİAD Güngör ağabeyini hiçbir zaman unutmayacaktır.

    

 

Mehmet HACIARİFOĞLU

Yönetim Kurulu Başkanı