ANSİAD OLAĞAN TOPLANTISINDA BÖLGESEL KALKINMA AJANSLARI ELE ALINDI


ANSİAD'ın Sheraton Hotel'de düzenlediği 14. Olağan toplantısına DPT Bölgesel Gelişme ve Yapısal Uyum Genel Müdürü Nahit BİNGÖL konuşmacı olarak katıldı. "Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı, Antalya ve Yatırımcılara Sunduğu Yeni Fırsatlar" konusunda konuşma yapan ve küresel ekonomik krizle birlikte yerel düzeydeki kalkınmanın öneminin arttığını söyleyen Bingöl, "Artık, bölgelerin dünya ekonomik ve ticari sistemiyle doğrudan etkileşim içine girdiğini görüyoruz." dedi.

Kalkınma ajanslarıyla, bölgeler arası gelişmişlik farklarını gidermeye çalıştıklarını kaydeden Bingöl, "Bölgelere bir yandan kendi içlerinden bakarak geliştirmeye çalışıyoruz. Diğer yandan bölgelere kesit olarak bakıp aradaki gelişmişlik farklarını, ekonomik ve sosyal amaçlar doğrultusunda asgarileştirmeye çalışıyoruz. Bazı farkların giderilmesi imkânsız. Ama bu farkların giderilmesi, refahın ülke düzeyinde dengeli dağılımı ve sosyal barışın sağlaması açısından önemli hedeflerimiz arasında yer alıyor." diye konuştu.

Isparta Valisi ve Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı Başkanı Ali Haydar ÖNER'in de katıldığı toplantıda, misafirlerin sorularını yanıtlamasının ardından Nahit BİNGÖL'e, Toplantı Başkanı Hakkı Ergin CİVAN teşekkür belgesi takdim etti.