ANSİAD TEMEL EĞİTİME DESTEK OLMAYA DEVAM EDİYOR


ANSİAD TEMEL EĞİTİME DESTEK PROJESİ

 

2009-2010 YILINDA DA DEVAM EDECEK

 

 

 

ANSİAD olarak, geçmiş dönemdeki arkadaşlarımızın başarılı bir şekilde yürüttüğü sosyal sorumluluk projelerine devam ediyoruz. Daha önceki konuşmamda bahsettiğim gibi sayın Valimiz ve Milli Eğitim Müdürümüz ile tespit edilen 17 okulun bahçesine Anaokulu yapmak üzere bir protokol imzalamıştık. Hem sayın Valimiz Alaaddin YÜKSEL, hem de sayın Milli Eğitim Müdürümüz Osman Nuri GÜLAY bu konuda olağanüstü gayretleri ile Antalya eğitimine inanılmaz katkılarda bulunuyorlar. Onların bu gayretleri bu kriz ortamında bile olsa bizi yüreklendirmiştir.

 

 

Bizler de inanıyoruz ki bir ülkenin kalkınması için eğitilmiş bir toplum, birinci şarttır. Halkın eğitim seviyesi ve geliri düştükçe insanlar daha kolay yönlendirilir ve kandırılırlar. Ülkelerin zenginlikleri artık çok farklı parametrelerle değerlendiriliyor. En değerli hammadde genç nüfus. Türkiye olarak genç nüfusun eğitimine gerekli önemi vermeli, bu hammaddeyi en iyi şekilde işlemeliyiz. Bu tabii ki Milli Eğitim’in konusu ama ülkemizin imkanları göz önüne alındığında bu pek de mümkün görünmüyor. O zaman her vatandaşımızın bu sorumluluğu severek ve isteyerek üstlenmesi gerekiyor. Bu gençler iyi bir eğitimle donatılırsa ülkemiz alır başını gider. Bunun örneklerine bir bakalım, en iyi üniversiteler neredeyse o ülke tepede.

 

 

Çağdaşlaşma, hedefimiz olduğuna göre bilimin ve teknolojinin gerisinde kalmamak zorunluluğundayız. Bilgi çağında ve küreselleşme sürecinde toplumun ayakta kalabilmesi için hızlı ve sürekli değişme, gelişme ve yenilenme zorunlu olup bunu sağlayacak insanlara gereksinim vardır.

 

 

İşte bu insanların eğitimde başarılı olabilmesi için “okul öncesi eğitim” en önemli koşuldur. Bazı bilim adamlarının yaptığı araştırmalarda ana sınıfına giden öğrencilerin eğitim hayatında başarılı oldukları kanıtlanmıştır.

 

 

Biz, okul öncesi eğitimin 6 yaş için 1 yıl zorunlu olması, zorunlu eğitimin 12 yıla çıkarılması gerektiğine inanıyoruz.

 

 

Bu düşüncelerle 23 Nisan tarihi itibariyle Sayın Ercan EVREN’in projesini tamamladığı Altınova Ruhi Sunar İlköğretim Okulu’nda Anaokulu inşaatımıza start veriyoruz. Diğer proje çalışmalarımız da devam etmekte olup, yakın zamanda inşaatlarına başlanacaktır.