"BÜYÜKELÇİ" VE "CEPHEYE GİDEN YOL" KİTAPLARININ YAZARI ANSİAD 'A KONUK OLDU


ANSİAD'ın 10 Mart'ta yapılan 5.olağan toplantısına "Büyükelçi" ve "Cepheye Giden Yol" isimli kitapların yazarı Emir KIVIRCIK konuk oldu.

Atatürk'ün yakın arkadaşı ve silah arkadaşı Behiç ERKİN'in torunu olan KIVIRCIK, dedesinin günlüklerinden derlediği kitaplarını ve gizli kahraman Behiç beyi anlattı.

İlgiyle dinlenen konuşmasında Emir KIVIRCIK şunları söyledi: "Behiç bey Atatürk'ün silah arkadaşlarından birisi. Adını çok fazla duymamış olabilirsiniz. Ama yaptıkları ve verdiği mücadele onu önemli kılan unsurların başında geliyor. Çanakkale Savaşı'nda gösterdiği başarılar onun bol madalya almasını sağladı. Çanakkale savaşında Atatürk'le birlikte mücadele eden Behiç Bey, biri Avusturya, 2 Alman'ya ve 3 Osmanlı imparatorluğu olmak üzere 6 madalya aldı. Fakat o hep karanlıkta kaldı, kimse onu tanımadı, öğrenemedi. Taa ki torunu Emir Kıvırcık, dedesinin başarılarını kaleme alana kadar."

Toplantı sonunda Ansiad üyelerinin sorularını da yanıtlayan KIVIRCIK'a Toplantı Başkanı Vahdet NARİN tarafından Ansiad tanıtım dosyası ve teşekkür belgesi takdim edildi.