ANSİAD'DAN ANASINIFI PROJESİ


Derneğimiz tarafından 2006 Yılında başlatılan TEMEL EĞİTİME DESTEK PROJESİ kapsamında, 2010 yılı sonuna kadar Kepez ilçesindeki 18 adet okula "Anasınıfı" yaptırılması için 10 Mart 2009 tarihinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Valilik arasında protokol imzalandı.

Vali Yardımcısı Yıldırım UÇAR, Kepez Kaymakamı Mehmet Ali ÖZYİĞİT ve İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri GÜLAY'ın da katıldığı imza töreninde, ANSİAD Başkanı Mehmet HACIARİFOĞLU, Vali Alaaddin YÜKSEL ile bir araya geldi. YÜKSEL, Antalyalı hayırseverlerin eğitime verdiği desteğin Türkiye'ye örnek olması gerektiğini söyledi. ANSİAD'ın eğitim konusunda her zaman duyarlı olduğunu kaydeden YÜKSEL, şöyle konuştu: "Hadi bakalım, 'yüreğini herkes ortaya koysun ve herkes bir adım öne çıksın' dedik, ANSİAD yönetimi hemen tavrını alıp 3 adım öne çıktı. Onların Antalya eğitimine çok büyük katkısı var. Antalya son dönemde 275 okul, 3 bin 650 dersliğe kavuştu."

Kepez'in Türkiye'nin değişik noktalarından göç alan bir bölge olduğunu söyleyen ANSİAD Başkanı Mehmet HACIARİFOĞLU, okullarda yaptıkları araştırmalarda okul çağına gelen birçok öğrencinin Türkçe bile bilmeden ilkokula başladığını tespit ettiklerini vurguladı. Bu nedenle bölgede anaokulu projesi başlattıklarını anlatan HACIARİFOĞLU, "Yaklaşık 3 milyon TL'ye mal olacak bu proje, ANSİAD üyelerinin katkılarıyla gerçekleştirilecek. Tabii ki destek vermek isteyen herkesin önerilerine açığız" dedi. Küresel krizin projeyi olumsuz yönde etkilemeyeceğini bildiren HACIARİFOĞLU, "Kriz elbette bizi etkileyecek. Fakat eğitimin krizden daha önemli olduğunu düşünüyoruz" diye konuştu.