PROF.DR.YANKI YAZGAN, ANSİAD'IN DAVETLİSİ OLARAK ANTALYA'YA GELDİ


ANSİAD'ın 24 Şubat'ta yapılan 4.olağan toplantısına Çocuk/Genç ve Erişkin Psikiyatrisi Uzman Hekim Prof.Dr.Yankı YAZGAN konuşmacı olarak katıldı. Sheraton Hotel'de düzenlenen toplantıda konuşan YAZGAN, "Aileler, Evlatları ve Şirketleri" konulu bir konuşma yaparak, ANSİAD üyelerine ve misafirlere aile şirketleri ile ilgili bilgi verdi. İzmir'de yapılan bir araştırmayı toplantıya katılanlarla paylaşan Yankı YAZGAN, "Yapılan araştırmada, İzmir'de bulunan 5 bin aile şirketinden sadece 48'inin faaliyetlerine devam ettiği ortaya çıktı. Yani aile şirketlerinin sadece % 5'i hayatta kalıyor. Başka bir araştırmada da her 100 aile şirketinden sadece 11 tanesi birinci jenerasyondan ikinci jenerasyona geçebiliyor. Bu sonuç çok düşündürücü" dedi.

Dünyayı sarsan ekonomik kriz konusuna da değinen Yankı YAZGAN, "Dünya tarihine bakarsanız en büyük gelişmeler hep savaş sonrası olmuştur. Kriz döneminde de öyle olacaktır. Kriz döneminde yapılan yanlışlıkları daha iyi anlayabiliriz ve kaynakları daha iyi kullanmayı öğrenebiliriz" diye konuştu.

Psikiyatr olarak daha çok çocuklar ve ailelerle ilgili çalıştığı için, aile şirketleriyle ilgili bilgisinin olduğunu belirten Yankı YAZGAN, "Aslında şirketlerde kardeşler arası problemler, baba-oğul arasında yaşanan problemlerden çok daha sık yaşanıyor. Bu sadece Türkiye için geçerli değil, tüm dünyada böyle" dedi.

Davetlilerin sorularını da yanıtlayan Prof.Dr.YAZGAN'a toplantı sonunda, Toplantı Başkanı Dr.K.Savaş TİTİZ tarafından teşekkür belgesi ile ANSİAD tanıtım dosyası takdim edildi.