AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer’den ANSİAD’a Teşekkür Ziyareti…


AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer’den ANSİAD’a Teşekkür Ziyareti…

 AK Parti Antalya İl Başkanı Avukat Rıza Sümer ve Yönetim Kurulu Üyeleri Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Erdoğan ve yönetim kurulu üyelerine 15 Temmuz'daki darbe girişimine karşı aldıkları tavırdan dolayı teşekkür ziyaretinde bulundu.

Ziyarette FETÖ'nün 15 Temmuz'daki girişiminin sadece AK Parti'yi değil ülkenin bütünlüğünü hedef aldığını belirten Ak Parti İl Başkanı Rıza Sümer, "İlk başta hepimiz bu kalkışmanın sadece partimizi hedef aldığını düşünmüştük. Milletin üstüne tank süren, ateş edenleri görünce bu darbe girişiminin milletin iradesine karşı olduğunu hepimiz anladık. O dakikadan sonra hiçbir siyasi ayrımı gözetmeksizin bütün milletimiz meydanlara koştu. Siz değerli sivil toplum örgütü temsilcileri de ilk dakikalarda meydandaydınız. Bu birliktelikle adeta meydanlarda Türkiye manzarası oluştu" diye konuştu.

Darbe girişimiyle Türkiye genelinde siyasette bir yumuşama olduğunun altını çizen Sümer, iktidar partisi olarak tüm siyasi partilerden gelen Antalya için bir arada olalım önerisini değerlendirdiklerini ve yakın zamanda bir çerçeve çizerek bir araya geleceklerini bildirdi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ANSİAD Başkanı Abdullah Erdoğan, ülkemiz açısından 15 Temmuz’un bir milat olduğunu ve yaşanan kötü olaydan sonra Türkiye’de önemli bir birliktelik ve beraberlik sağlandığını söyledi. Darbe girişiminin hayırlı bir olaya vesile olduğunu vurgulayan Başkan Erdoğan, şöyle devam etti:

“Biz ANSİAD olarak geçtiğimiz aylarda siyasetin tansiyonunun çok yüksek olduğu günlerde siyasi dilin yumuşaması, parti yöneticilerinin birbirlerine diyalogla yaklaşması yönünde çağrıda bulunarak siyasi ateşkes istediğimizi ifade etmiştik. Darbe girişimi bu ılımlı ortamın oluşması için zemin hazırladı. Bu birliğe, beraberliğe çok ihtiyacımız vardı. Hep birlikte memleket sevdasına, Antalya sevdasına ön yargısız, şartsız sorunları çözeceğimiz bir ortam yaratmamız lazım. Bağırıp, çağırdığımız zaman sorunları çözme şansımız kalmıyor”

Bu tür olaylardan sonra güven ve istikrarın daha çok önem kazandığını savunan Başkan Abdullah Erdoğan, “İnanıyoruz ki Türkiye, 15 Temmuz öncesinden daha iyi noktaya gidecek. Ne mutlu Güçlü Türkiye’de büyük kalkışmaya rağmen güven ve istikrar sarsılmadı. Bundan sonra daha çok çalışarak, daha çok üreterek yolumuza inançla, hep beraber devam etmeliyiz” dedi.

Ziyaret, toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.